Rynku akcji dzisiaj: DOW kończy się wyższy jako Twitter Surge utrzymuje techniki w Vogue przez Investing.com

239dddbfed931632f98c0ff468c71cc5

Rynku akcji dzisiaj: DOW kończy się wyższy jako Twitter Surge utrzymuje techniki w Vogue przez Investing.com

© Reuters.

przez Yasin Ebrahim

Investing.com – Dow rozpoczął tydzień na przednim stóp poniedziałek, jako rajd inspirowany na Twitterze w Tech ovehadowed obawy o recesję naprzód w stosunku do rezerwy federalnej wzrósł tempo zacieśnienia polityki pieniężnej.

Średnia przemysłowa Dow Jones 0,30%, S & P 500 dodał 0,8%, a NASDAQ zebrał 1,9%.

Twitter (NYSE: TWTR) podskoczył 27% po tym, jak Tesla Ceo Elon Musk stał się największym udziałowcem Giganta Medii Społecznych, biorąc pod uwagę 9,2% udziałów w Spółce.

piżma, krytyk wokalny Twittera, nie ma obecnie biernego udziałowca i prawdopodobnie zajmie się budowaniem na jego stawce do zmiany w mediach społecznościowych olbrzymie mediów społecznościowych.

“Spodziewaliśmy się, że ten pasywny pakiet jako początek szerszych rozmów z tablicą / zarządem Twittera może ostatecznie prowadzić do aktywnego Stawka i potencjalnie agresywną rolę własnościową Twittera – powiedział Wedbush w notatce.

Inne zapasy mediów społecznościowych, w tym Snap (NYSE: Snap), Meta Platformy (NASDAQ: FB), a Pinterest (NYSE: szpilki) wzrosły ostro.

TESLA (NASDAQ: TSLA), w międzyczasie zyskał 5% po automatycznym samochodowym dostarczeniu rekordów 310 000 pojazdów w pierwszym kwartale, po prostu nieśmiała szacunków Wall Street w wieku 312 000.

Big Tech rozpoczęła tydzień na przedniej stopie. Apple (NASDAQ: AAPL) wzrosła ponad 1% pomimo negatywnego komentarza z Pętli Kapitał Prognozowania Tech Gigant do slasby produkcji iPhone’a przez 2022 do 205 milionów i 250 milionów.

Microsoft Corporation (NASDAQ: MSFT), alfabet (NASDAQ: Googl) i Amazon.com (NASDAQ: AMZN) wzrosła więcej niż 1%.

Kluczowa część krzywej rentowności, 10-letnia wydajność skarbowa ponad 2-letnim plonem skarbowym pozostał odwrócony Poniedziałek, utrzymując obawy, że recesja może zaparzyć front i centrum.

Oferta w technologii pomogła offsetowe straty w konsumpcyjnych zszywek i opieki zdrowotnej, z Dow Heavyweights, w tym Coca-Cola (NYSE: KO), McDonald’s (NYSE: MCD), McDonald’s (NYSE: MCD), a Johnson & Johnson (NYSE: JNJ) kończąc dzień w czerwony.

finansowych zostało przeciągniętych przez spadające akcje banków jako spłaszczające krzywą wydajności ogranicza swoje marginesy na kredyty.

JPMORGAN (NYSE: JPM) był mniej niż 1% wyższy po kierownictwie Dymie Jamie Dimon powiedział, że bank może stawić czoła potencjalnym odpisu 1 miliarda dolarów od swoich aktywów w Rosji.

Na Ukrainie-Rosja Wojna z przodu, rozmowy pokojowe między dwoma narodami wznowił poniedziałek pomimo U.

zasobów energetycznych walczył, aby włączyć pozytywny pomimo rosnących cen ropy zebranych jako oczekiwania Świeży sankcji przeciwko Rosji podszedł obawy o ściślejsze dostawy.

Exxon Mobil (NYSE: XOM) był płaski po prognozowaniu wzrostu kwartalnego zysku operacyjnego w pierwszym kwartale, wspierane przez rosnące ceny ropy i gazu.

W innych wiadomościach, Starbucks (NASDAQ: SBUX) spadła prawie 4% po tym, jak łańcuch do kawy zawiesił swój program odkupienia udziału.

.