Rubel Drop Forces zatrzymują się w zakupach FX BLOOMBERG BLOOMBERG

Rubel Drop Forces zatrzymują się w zakupach FX BLOOMBERG BLOOMBERG

Rubel Drop Forces zatrzymują się w zakupach FX BLOOMBERG BLOOMBERG

© Reuters. Rubel Drop Forces zatrzymuje się w banku centralnym FX zakupy

(Bloomberg) – Bank Rosji powiedział, że powstrzymuje zakupy twardej waluty w stawce, aby złagodzić presję na rubel, który spadł wśród napięć na Ukrainie.

decydentów są zawieszającymi kupys wymiany walut na otwartym rynku, aby “zmniejszyć zmienność rynku finansowego”, zgodnie z oświadczeniem internetowym. Bank centralny prowadzi transakcje dla Ministerstwa Finansowego w ramach zasady fiskalnej Rosji, która ma na celu skierowana Przy zmniejszeniu ekspozycji gospodarki na wahania cen ropy.

Czytaj więcej: Ukraina Ryzyko Roczny Treasy do towarów Jako napięcia rosną

Najnowsza pauza nadchodzi wśród montażu napięć z Zachodem nad Rosją nagromadzenie w pobliżu granicy z Ukrainą. Ostatni raz Bank Centralny zatrzymał kupowanie, był ponad dwa lata temu, kiedy pierwsze rozprzestrzeniło się pandemię Covid, Klasyfikacje na całym świecie.

, podczas gdy prezydent Vladimir Putin wielokrotnie powiedział, że Rosja nie ma planów inwazji, lokalne rynki wzięły świeżą nogę niższe w poniedziałek po upływie U.

“Bank centralny nie chce regularnych zakupów FX związanych z zasadą budżetową, aby być dodatkowym źródłem ciśnienia sprzedaży na ruble” – powiedział Piotr Matys, starszy strateg walutowy na INTOUCH Capital Markets Ltd. w Londynie.

“Chyba że inwestorzy świadczy o konkretnych krokach do de-espalate i Rosji wycofującej lub przynajmniej zmniejszając swoje oddziały na granicy z Ukrainą, ścieżka najmniejszego oporu powinna pozostać do góry nogami w USDrub”, powiedział.

Rosyjska waluta spacjonarna straty po ogłoszeniu, obrót o 1,9% o 78,68 za dolara od 4:36 p.m. w Moskwie, wciąż stromy spadek w wyłanianiu się rynki w dniu.

Czasami, gdy ceny ropy są wysokie, bank centralny kupuje walutę obcą dla swoich rezerw. Zakupy działają na równowartość 36,6 miliardów rubli (463 mln USD) dziennie. Odbijające ceny towarów odnotowały rezerwy banku centralnego, które obejmują fundusz bogactwa rządu, puchnął do ponad 600 miliardów dolarów.

(Aktualizacje z komentarzem analitykiem, tło z akapit czwartego)

© 2022 Bloomberg L.P.