Ropa naftowa zyskuje 5 USD na słabszego dolara, ciasne zapasy Reuters

Fb943b227610cbe05712c1de321d4e33

Ropa naftowa zyskuje 5 USD na słabszego dolara, ciasne zapasy Reuters

© Reuters. Zdjęcie pliku: naklejka odczytuje ropę naftową z boku zbiornika magazynowego w dorzeczu permskim w Mentone, Loving County, Teksas, USA 22 listopada 2019 r. Reuters/Angus Mordant

autor Niż 5 USD w poniedziałek, zwiększone o słabość dolara i oczekiwania, że ​​Rezerwa Federalna USA nie podnosi stóp procentowych o pełny punkt procentowy na następnym spotkaniu w celu zwalczania inflacji.

Brent Ropy kontrakty futures na rozliczenie wrześniowe zyskały 5,11 USD, czyli 5,1%, aby osiedlić się za 106,27 USD za baryłkę, po wzroście o 2,1% w piątek.

U.S. West Texas Intermediate (WTI) Crue Futures do sierpniowej dostawy ustalił 5,01 USD, czyli 5,1%, po 102,60 USD po wzroście o 1,9% w poprzedniej sesji.

w piątek dwóch urzędników Rezerwy Federalnej USA wskazało, że bank centralny prawdopodobnie podniesie stopy procentowe o 75 punktów bazowych na posiedzeniu 26-27 lipca. Poprzednie doniesienia, że ​​Fed rozważał decyzję o punkcie bazowym 100, spowodowało niższe rynki pod koniec ubiegłego tygodnia.

Dollar amerykański wycofał się z wieloletnich maksimów w poniedziałek, wspierając ceny towarów. Słabszy dolar sprawia, że ​​towary denominowane w dolarach jest bardziej przystępne dla posiadaczy innych walut.

“Dzisiejszy silny postęp wynikał w dużej mierze ze znacznego i szerokiego osłabienia dolara amerykańskiego, który w ciągu ostatnich kilku tygodni zapewniał kluczowego kierowcy za codziennymi wahaniami cen ropy-powiedział Jim Ritterbusch, prezes Ritterbusch i Associates LLC Galena, Illinois.

Zarówno Brent, jak i WTI w zeszłym tygodniu zarejestrowały swoje największe cotygodniowe spadki w ciągu około miesiąca.

materiałów olejowych pozostaje napięte. Zgodnie z oczekiwaniami, podróż prezydenta USA Joe Biden do Arabii Saudyjskiej nie złożyła żadnej przysięgi od najlepszego producenta OPEC w celu zwiększenia zaopatrzenia w ropę.

Biden chce Zatoki Producenci ropy naftowej, aby zwiększyć produkcję, aby obniżyć ceny ropy.

Rosyjski eksport gazu Gazpoly Gazprom (MCX: GAZP) ogłosił MAGEURE MAJEURE w zakresie dostaw gazu do Europy co najmniej jednego głównego klienta, zgodnie z listem obserwowanym przez Reutersa, potencjalnie zbierając konflikt między Moskwą a Europą.

, które dodało wsparcia do cen ropy, ponieważ handlowcy postrzegali to jako prekursor działań Rosji do użycia energii jako broni.

“Innym wyraźnym ryzykiem … jest to, że Rosja dalej obniży zapasy energetyczne do Europy, aby podnieść koszty wspierania Ukrainy i nakładania sankcji” – powiedziała Helima Croft, szef globalnej strategii towarowej na RBC Capital Markets.