Ropa naftowa wyższa; Ceny saudyjskie, wiadomości Omicron pomaga zaufaniu wzrosnąć przez Investing.com

Ropa naftowa wyższa; Ceny saudyjskie, wiadomości Omicron pomaga zaufaniu wzrosnąć przez Investing.com

Ropa naftowa wyższa; Ceny saudyjskie, wiadomości Omicron pomaga zaufaniu wzrosnąć przez Investing.com

© Reuters. Przez Piotra Pielęgniarka

Investing.com – ceny ropy naftowe wspięły się w poniedziałek na rosnące pewność, że wariant COVID OMICRON będzie miało jedynie ograniczony wpływ na globalny zapotrzebowanie na energię, podczas gdy rychły wzrost irańskiego eksportu wygląda mało prawdopodobne.

Do 9:15 AM ET (1415 GMT), Surowe futures w wieku poniżej 28,8% wyższe w wysokości 68,08 USD za baryłkę, podczas gdy umowa Brent wzrosła o 2,5%, do 71,65 USD.

U.. Benzynowe futures RBOB RBOB wzrosły o 2% o 1,9934 USD A Galon.

Surowe rynki zostały trafione w ciągu ostatniego miesiąca, ponieważ strach, że rosnąca liczba przypadków Covid, zaostrzona przez ostatnie odkrycie nowego wariantu Omicron, uderzyłoby w zapotrzebowanie na ropę, tak jak kraje zaczynają się ponownie otwierać.

Oba benchmarki spadły na szósty tydzień z rzędu w zeszłym tygodniu, z obu kontraktów ponad 10% niższe w ostatnim miesiącu.

Jednakże raporty w Republice Południowej Afryki, gdzie pierwszy odkryto pierwszy wariant, sugeruje tam przypadki omicron pokazał tylko objawy łagodne. Ponadto główny doradca medyczny Prezydent Joe Bidenowy Dr. Anthony Fauci powiedział CNN w weekendowy wywiad, że “nie wygląda na to, że jest dla tego wielki stopień ciężkości”.

Pomogło to zwiększyć zaufanie do rynku, że ograniczenia podróży wiele krajów wprowadziło w celu zwalczania spreadu wariantu może być krótkotrwałe, a nie ma poważnego wpływu na globalny popyt.

Dodanie do pozytywnego tonu była wiadomością, że Arabia Saudyjska, najwyższy eksporter na świecie, podniósł cenę sprzedaży za oleje nagłówek do USA i Azji, nawet po organizacji krajów eksportujących ropy naftowej i sojuszników postanowili trzymać się jej planu Zwiększenie dostaw o 400 000 baryłek dziennie w styczniu na swoim spotkaniu w zeszłym tygodniu.

“Ruch sugeruje, że saudyjczycy mają zaufanie do perspektywy popytu, a rynek wydaje się w tym komfort,” wspomniane analitycy w ing, w notatce.

Najlepiej to, szansa na dodatkową iranową dostawę trafienie na globalny rynek w najbliższej przyszłości wydaje się zmniejszać po rozmowach między uprawnieniami globalnymi a krajami Zatoki Perskiej w sprawie oszczędzania Iranu Jądrowego w 2015 r. Wyrwał zeszłego tygodnia.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iranu powiedział w poniedziałek, oczekuje, że następna runda negocjacji w Wiedniu rozpocznie się pod koniec tego tygodnia, ale dwie strony nadal wydaje się być zbyt daleko od siebie, aby mogła być prawdopodobna w najbliższej kadencji.

Friday Dane pozycjonujące CFTC wykazały, że spekulanci obniżają netto na umowę Brent do najmniejszej pozycji od listopada ubiegłego roku, podczas gdy Longs WTI zostali cięte na najniższy od kwietnia ubiegłego roku.

“Płukanie przez długie pozostawia drzwi otwarte dla spekulantów, aby wrócić na rynek na tych niższych poziomach” dodane ing.