Ropa naftowa wyższa; Szósty kolejny tydzień zysków kręcił przez Investing.com

Ropa naftowa wyższa; Szósty kolejny tydzień zysków kręcił przez Investing.com

Ropa naftowa wyższa; Szósty kolejny tydzień zysków kręcił przez Investing.com

© Reuters. Przez Piotra Pielęgniarka

Investing.com – ceny ropy naftowe pchane większy piątek, ustawione na kolejny tydzień zysków, pomógł przez dalsze napięcia geopolityczne między Rosją a Ukrainą, a z najlepszymi producentami ustawionymi w celu kontynuowania stopniowego wzrostu produkcji nawet jako popyt na paliwo wzrasta.

o 5 am Et (1000 GMT), Surowe futures amerykańskich sprzedano o 0,4% wyższe w wysokości 86,92 USD za baryłkę, wspiął się do siedmioletniego wysokości 88,54 USD w czwartek, podczas gdy umowa Brent wzrosła o 0,3% do 88,40 $, tuż przy poprzedniej sesji Szczyt, który był najwyższy od października 2014 r.

US Benzyna RBOB Futures wzrosła o 0,7% w wysokości 2,5397 USD A Galon.

“Trwający rajd w ropie naftowej jest nieustronny”, powiedział Matthew Weller, globalny szef badań rynku w kapitale przyboku, w notatce “, pomimo obaw o stonowanym popytem, ​​ponieważ Omicron rozprzestrzeni się na całym świecie, takie jak Wildfire i gwałtowny dolar USA w Wake of the Hawkish Fomc Spotkanie. “

Pomoc Surowy handel rynkowy wyższy był obawy montażowe nad intencjami Rosji wobec Ukrainy, zwłaszcza po tym, jak Moskwa skrytykowała propozycje USA mające na celu odkształcenie kryzysu, mówiąc, że nie udało im się rozwiązać żądań Rosji, aby zapobiec rozszerzeniu NATO.

Rosja ma tysiące żołnierzy w pobliżu wschodniej granicy Ukrainy, a wódz handlowy Unii Europejskiej, Valdis Dombrovskis, stwierdził, że Blok może skierować sektor energetyczny, jeśli Rosja była na odwrócenie Ukrainy. Rosja dostarcza Europę z dużą ilością gazu ziemnego, a wszelkie sankcje mogłyby wywołać szaloną kreskę do alternatywnych surowych dostaw.

Dodatkowo rynek patrzy na spotkanie w przyszłym tygodniu organizacji krajów eksportujących naftowych i sojuszników prowadzonych przez Rosję, grupa znana jako OPEC +.

Oczekuje się, że grupa będzie trzymać się strategii wzrostu 400 000 baryłek dziennie w kwotach produkcyjnych miesięcznie. Walczył, aby spełnić swoje cele Strategia, z prawie wszystkimi sygnatariuszami do transakcji z wyłączeniem Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich niezdolnych do podniesienia wyników zgodnie z planowanymi z powodu różnych problemów historycznych.

, czyli problem, biorąc pod uwagę, że globalny odbicie gospodarcze wymaga popytu do poziomu przedpandemicznego. Dane wydane w czwartek pokazały gospodarkę U.S. Gospodarki U.

W Europie też Francuski PKB wzrósł o 7% w 2021 r. Jako całość, najsilniejszy od 1969 roku, podczas gdy gospodarka Hiszpanii rozszerzyła się w najszybciej tempie w dwóch dekadach w zeszłym roku.

Niemcy zapewniły kontrast, jako największa gospodarka w strefie strefy euro 0,7% w czwartym kwartale.

Liczba wiertnicy wiertniczej Baker Hughesa i dane pozycjonujące CFTC zaokrąglają tydzień później w sesji.

.