Ropa naftowa wyższa jak OPEC + omówić przyszłe poziomy produkcji przez inwestycje

Ropa naftowa wyższa jak OPEC + omówić przyszłe poziomy produkcji przez inwestycje

Ropa naftowa wyższa jak OPEC + omówić przyszłe poziomy produkcji przez inwestycje

© Reuters. Przez Piotra Pielęgniarka

Investing.com – ceny ropy ropy Rose wtorek, z handlowcami oczekujących grupy najlepszych producentów, aby kontynuować ostrożnie zwiększyć produkcję w lutym wskaźnikom Wymaganie Wariant Covid miał jedynie ograniczony wpływ na popyt.

o 9 am Et (1400 GMT), Surowe futures USA handlowały o 1% wyższe w wysokości 76,86 USD za baryłkę, a umowa Brent spadła o 1%, do 79,75 USD.

U.

Organizacja krajów eksportujących naftowych i jego partnerów, w tym Rosja, grupa znana jako OPEC +, spełniają we wtorek, aby zdecydować o przyszłych poziomach produkcji.

Są stopniowo zwiększając globalną dostawę, podnosząc swój cel wyjściowy każdego miesiąca od sierpnia o 400 000 baryłek dziennie, ponieważ odpoczywają rekordowe cięcia produkcyjne 10 milionów beczek dziennie, które zostały wykonane w 2020 r., Kiedy pandemia spowodowała popykanie się.

. OPEC + zagrał wpływ na popyt z wariantu OMICRON w raporcie technicznym, mówiąc, że byłoby “łagodne i krótkotrwałe”.

Widok ten został wspierany w części, komentarze ze świata Organizacji Zdrowia we wtorek, który sugerował wariancie Omicron wpływać na górne drogi oddechowe, a nie płuca, powodując łagodniejsze objawy niż poprzednie warianty.

“Istnieje rosnące przekonanie, że podczas gdy wariant OMICRON jest bardziej przekazywalny niż poprzednie warianty, jest mniej śmiertelny. Pomogło to złagodzić pewne obawy dotyczące popytu, chociaż będziemy musieli zobaczyć, jak rządy na całym świecie reagują w swoich krajach w swoich krajach “- powiedział analitycy w ing, w notatce.

” Odzyskiwanie na rynku ropy naftowej, a ostrożnie optymistyczne zapotrzebowanie na zapytanie sugeruje, że OPEC + będzie nadal zwiększyć dostawy “.

, który powiedział, podczas gdy OPEC + zwiększył swój cel wyjściowy co miesiąc, wielu członków walczyła z nich cele. Międzynarodowa Agencja Energetyczna powiedziała w zeszłym miesiącu producenciami tych producentów przegapił swoje cele o 730 000 baryłek dziennie w październiku i 650.000 baryłek dziennie w listopadzie.

Pomaganie tonem wtorek było pozytywne wiadomości ekonomiczne poza Europą, regionem, który był szczególnie twardy hit przez wariant OMICRON.

Niemiecka sprzedaż detaliczna wzrosła nieoczekiwanie w listopadzie, podnosząc je na rekordowe roczne wysokie, podczas gdy bezrobocie w największej gospodarce strefy euro spadło bardziej niż oczekiwano w grudniu.

Dodatkowo, francuski minister finansów Bruno Le Maire powiedział, że wzrost kraju byłoby znacznie wyższe w tym roku niż obecna prognoza rządu w wysokości 6,25%.

Inwestorzy czekają również na dane dotyczące dostaw ropy naftowej USA z American Petroleum Institute, należne później w ciągu dnia, za przewodnika popytu na największy na świecie konsument energetyczny.

.