Ropa naftowa spada jako Grim Near-Term Outlook dominuje Vaccine Hopes przez Investing.com

Ropa naftowa spada jako Grim Near-Term Outlook dominuje Vaccine Hopes przez Investing.com

Ropa naftowa spada jako Grim Near-Term Outlook dominuje Vaccine Hopes przez Investing.com

© Reuters.

Investing.com – Ceny ropy naftowej spadły w piątek, ponieważ handlowcy zaksięgowali zyski na wzroście, napędzanym nadzieją na szybkie zakończenie pandemii, w obliczu rosnących dowodów na nowe zniszczenie popytu w najbliższym czasie.

Do godziny 10:45 ET (1545 GMT) kontrakty futures na ropę amerykańską spadły o 2,2% do 40,23 USD za baryłkę, ale nadal były na kursie do najwyższego tygodniowego zamknięcia od czterech tygodni, ze wzrostem o około 9%. Międzynarodowy referencyjny kontrakt terminowy na Brent również spadł o 1,8% do 42,76 USD za baryłkę.

Po wycenie wiadomości, że kandydat na szczepionkę Pfizer (NYSE:PFE) jest skuteczny, ale nie jest jeszcze gotowy do zatwierdzenia lub dystrybucji, rynek znajduje się w nowym stanie zawieszenia, utknął między nadziejami na szczepionki a obawami dotyczącymi Covid-19, twierdzą analitycy.

„nic dziwnego, że rynek ogranicza dziś wzrost cen, ponieważ realia podaży i popytu na ropę są ponure, podczas gdy codziennie nowe przypadki Covid-19 w USA ustanawiają nowe rekordy trzeciego dnia z rzędu”, powiedział Bjornar Tonhaugen, szef rynków ropy naftowej w Rystad Energy, w komentarzach przesłanych pocztą elektroniczną. „Nowa oferta infekcji ograniczyła pole manewru rządom, które miały nadzieję na ponowne otwarcie swoich gospodarek raczej wcześniej niż później”.

Stany Zjednoczone zgłosiły w czwartek nowy dzienny najwyższy poziom 153000 nowych infekcji, podczas gdy liczba hospitalizacji również osiągnęła nowy szczyt, a siedmiodniowa średnia dzienna śmiertelność wzrosła powyżej 1000 po raz pierwszy od sierpnia. Dane Johnsa Hopkinsa szacują obecnie ponad 244 000 zgonów z powodu tej choroby w USA.

Kontrakty terminowe futures na benzynę RBOB na USA spadły o 3,3% do 1,11,85 USD za galon, a teraz zrezygnowały z większej liczby zysków ze szczepień niż jakikolwiek inny kontrakt w kompleksie. Kontrakty terminowe na benzynę nie pomogły rządowe dane z czwartku, które pokazały, że zapasy destylatów są nadal o 14% wyższe od średniej z pięciu lat w zeszłym tygodniu. Sugeruje to, że zapasy wciąż tylko powoli spadają w porównaniu z letnimi szczytami.

Sytuacja w Europie jest również trudna, a operator autostrady Vinci poinformował w piątek, że ruch spadł o 48% w pierwszym pełnym tygodniu listopada w odpowiedzi na ostatnie środki rządu dotyczące zdrowia publicznego. Te środki w drugiej co do wielkości gospodarce Europy mają obowiązywać co najmniej do 1 grudnia. Anglia również znajduje się w stanie częściowego zamknięcia, podczas gdy kanclerz Niemiec Angela Merkel ostrzegła w piątek, że ostatnie ograniczenia jej rządu dotyczące spotkań towarzyskich mogą trwać przez cały nowy rok.

Z drugiej strony popyt na produkty rafinowane w Indiach jest obecnie dodatni w ujęciu rocznym, po raz pierwszy od wybuchu pandemii, według różnych doniesień prasowych.