Ropa naftowa niższa wśród globalnego popytu obawy odzysku przez Investing.com

Ropa naftowa niższa wśród globalnego popytu obawy odzysku przez Investing.com

Ropa naftowa niższa wśród globalnego popytu obawy odzysku przez Investing.com

© Reuters.

Investing.com – Ceny ropy naftowej osłabiły się w czwartek w związku z wątpliwościami co do tempa odbudowy światowego popytu na ropę po kolejnym wzroście zapasów ropy w USA.

Do godziny 9:00 ET (1400 GMT) kontrakty terminowe na ropę w USA były o 2,2% niższe, do 63,14 USD za baryłkę, podczas gdy międzynarodowy referencyjny kontrakt Brent spadł o 2,3% do 66,43 USD.

Kontrakty terminowe futures na benzynę RBOB na USA spadły o 1,6% do 2,0135 USD za galon.

Według oficjalnych danych opublikowanych w czwartek, liczba Amerykanów składających nowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych nieoczekiwanie wzrosła w zeszłym tygodniu do 770 000, w porównaniu z 725 000 w poprzednim tygodniu.

Chociaż rynek pracy odzyskuje równowagę, ponieważ przyspieszony program szczepień prowadzi do ponownego otwarcia większej liczby amerykańskich firm, dane te sugerują, że będzie to długotrwały proces na największym rynku konsumenckim ropy naftowej.

W Europie sytuacja jest bardziej niepokojąca, ponieważ trzecia fala pandemii koronawirusa jest wynikiem bardzo powolnego programu szczepień w regionie.

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Niemczech, największym kraju Unii Europejskiej pod względem liczby ludności, wzrosła o ponad 17 000, co jest największym dziennym wzrostem od 22 stycznia, jak pokazały w czwartek dane Instytutu Roberta Kocha zajmujące się chorobami zakaźnymi.

Zwiększa to potencjał rozszerzonych ograniczeń mobilności, co już ma miejsce we Włoszech, a duża część kraju z powrotem jest zamknięta.

Dodając do obaw o ożywienie popytu, Międzynarodowa Agencja Energetyczna opublikowała w środę raport dotyczący ropy naftowej 2021, który nie oferował większego wsparcia.

„Liczby sugerują, że IEA uważa, że ​​Covid-19 będzie miał wpływ na długoterminowy popyt, przy popycie w 2025 r. Szacowanym na 103,2 mln Mb / d, czyli o 2,5 mln Mb / d mniej niż prognozowano w zeszłym roku, powiedział ING. notatka badawcza.

W Stanach Zjednoczonych oficjalne dane Energy Information Administration pod koniec środy pokazały, że zapasy ropy wzrosły w zeszłym tygodniu o 2,4 miliona baryłek, rosnąc przez cztery tygodnie z rzędu po tym, jak rafinerie na południu zostały zmuszone do zamknięcia z powodu silnych mrozów.

Było to zaskoczeniem po tym, jak organ branżowy American Petroleum Institute oszacował we wtorek 1 milion baryłek spadku tych zapasów.

„Rafinerie w dalszym ciągu przywracają moce produkcyjne po mrozach w lutym, a wskaźniki wykorzystania wzrosły o 7,1 punktu procentowego w ciągu tygodnia, pozostawiając je na poziomie 76,1%. Jednak jest to nadal poniżej 83,1%, które widzieliśmy przed wielkim zamrożeniem” – dodał ING.