Ropa naftowa na wysokości jako Bank Światowy Ostrzega o wyższej inflacji przez Investing.com

Ropa naftowa na wysokości jako Bank Światowy Ostrzega o wyższej inflacji przez Investing.com

Ropa naftowa na wysokości jako Bank Światowy Ostrzega o wyższej inflacji przez Investing.com

© Reuters.

przez Geoffrey Smith

Investing.com – Ceny ropy naftowej spadły z ich niedawnych wysokości w czwartek, pośród znaków, które kraje na całym świecie stają się uchwytem z niedoborami, które wysłały alternatywne ceny paliw wzrósł w ostatnich tygodniach.

Do 10:45 AM ET (1445 GMT), Surowe futures USA spadły o 1,5% w wysokości 82,16 USD baryłkę, podczas gdy Brent Futures, Global Benchmark, spadły o 1,5% za 84,52 USD za baryłkę.

Rynek płynów pozostaje napięty, szczególnie w USA, gdzie silny popyt benzynowy doprowadził gwałtowny spadek zapasów paliwa w zeszłym tygodniu. Zapasy benzynowe spadły o 5,4 miliona beczek w zeszłym tygodniu, zgodnie z danymi rządowymi, a kontrakty terminowe benzynowe RBOB pozostają blisko siedmioletnich wysokości pomimo spadku 1,5% do 2,46 USD A Galon w czwartek.

Dane z GasBuddy wykazały, że popyt USA w środę wzrósł o 3,6% w ciągu czterech tygodni Średnia i o 2,1% z poprzedniego tygodnia, według analityka Patrick de Haan. Oczekuje się, że

ma silny globalny zapotrzebowanie na utrzymanie cen energii przynajmniej na ich obecnych wysokości przez kilka miesięcy, aby przyjść jeszcze, zgodnie z najnowszymi rynkami towarowymi Banku Światowego, opublikowane wcześniej w czwartek.

Bank stwierdził, że oczekiwano, że ceny rozpoczęły spadek tylko w drugiej połowie przyszłego roku jako łańcuchy ograniczeń dostaw. Ayhan Kose, główny ekonomista Banku, dodał, że ten rok “stawia znaczne zagrożenia w najbliższym terminie na globalną inflację, a jeśli jest podtrzymywany, może również ważyć wzrost w krajach energocznie-importujących”.

w najbliższej kadencji były jednak oznaki konsolidacji. Chińskie futures węgla spadły o 8% na drugi prosty dzień po tym, jak krajowa Komisja Rozwoju i Reforma powiedzieli, że “studiuje szczególne środki”, aby przespać lokalne ceny węgla, które wzrosły jako kraj fabryki walczą o spełnienie prężnego popytu od reszty świata.

obaw zniszczenia zapotrzebowania wzrosły jako fabryki w Europie, a gdzie indziej zostały zamykane w dół do gwałtownych kosztów gazu ziemnego i innej energii. Większość przemysłu nawozów regionu jest obecnie offline.

“Wszystkie formy energii są ciężko ciągnięte w tym momencie” BP (NYSE: BP) dyrektor wykonawczy Bernard Looney był cytowany jako powiedzenie na konferencji energetycznej w Indiach. “Prawdziwe pytanie nie dotyczy tego, jak wygląda dziś, ponieważ w ogólnych rzeczach są już dziś dostarczane. Pytanie brzmi, jak wyglądałoby jak w miesiącach zimowych, szczególnie na północy. ”