Rio de Janeiro zainwestuje 1% Skarbu Państwa w Bitcoin przez Dalandoin

Rio de Janeiro zainwestuje 1% Skarbu Państwa w Bitcoin przez Dalandoin

Rio de Janeiro zainwestuje 1% Skarbu Państwa w Bitcoin przez Dalandoin

Rio de Janeiro zainwestuje 1% Skarbu Państwa w Bitcoin

Burmistrz Rio Eduardo Paes chce zamienić miasto w najważniejsze centrum finansowe Bitcoin w Ameryce Łacińskiej. Pays chwalili inicjatywy burmistrza Miami, Franciszka Suáreza, związanego z branżą kryptograficzną i ogłosili zniżki dla tych, którzy płacą podatki z bitcoinami.

Burmistrz Rio de Janeiro, Eduardo Paes, powiedział, że przydzieli 1% środków miasta w zakupie bitcoinów. Ogłoszenie zostało złożone przez Pays podczas konferencji z MIAMI Burmistrzem Francisem Suarezem, inną entuzjastą kryptoburrency.

“Zamierzamy uruchomić Crypto Rio i zainwestujemy 1% Skarbu Państwa w Bitcoin,” powiedział Paes, 52, członek brazylijskiej partii Social Demokratycznej, Cryptopotato.com zgłoszono, prezentując swoje plany na ten rok w ciągu tygodnia Rio Innovation .

Rio stał się więc pierwszym miastem Kraj do kupienia i przyjmuje Bitcoin jako sklep wartości. Burmistrz Rio chce podążać śladami Suareza w Miami, który pracuje nad zamienia amerykańskie miasto w główny koncentrency kryptokurrenkie.

Pays pochwalił burmistrza Miami, mówiąc, że on też chce zrobić Rio jednego z głównych węzłów do handlu aktywach cyfrowych.

“Rio de Janeiro ma wszystko, aby stać się stolicą technologiczną Ameryki Południowej. Wydarzenia takie jak Tydzień Innowacji Rio, aby wzmocnić wizerunek miasta jako idealne miejsce do pracy, na żywo i innowacji”, powiedziała Paes.

na Flipside

Brazylijski spa City jest kapitałem finansowym kraju i reprezentuje jedną z największych gospodarek w Ameryce Łacińskiej. Jeśli przyjęcie bitcoin materializuje się, nie tylko zwiększenia handlu w regionie, ale sprawi, że Rio ma główny Centrum Finansowe Crypto w regionie.

do promowania Obrót CryptoCurrency, oprócz inwestycji, że miasto sprawi, że biuro burmistrza zaoferuje 10% zniżki na podatki komunalne do tych, którzy płacą bitcoinami zamiast dolarów amerykańskich.

Coś podobnego zostało powiedziane w zeszłym roku przez burmistrza Miami, sugerując, że pozwoli podatników płacić podatki w kryptonii. Zarówno Suarez i New York Mayor Erick Adams chcą otrzymać swoje wynagrodzenia w BTC i mają duże plany ich odpowiednich miast związanych z branżą Crypto.

Entuzjazm rośnie dla BTC

Entuzjazm dla Bitcoina rośnie w całym kraju. Ankieta opublikowana we wrześniu w ubiegłym roku przez firmową komunikację Sherlocka wykazała, że ​​prawie połowa brazylijczyków chce bitcoin, aby była legalnym przetargiem.

w rachunku przedstawił Kongresowi przez ustawodawcę Luiz Goularte Alves w listopadzie 2021 r. Zaproponowany jest do zapłaty pracowników publicznych i prywatnych Wynagrodzenie w bitcoinach.

“Ustawa ta ustanawia, że ​​część wynagrodzenia pracownika może opcjonalnie dokonać za pośrednictwem kryptokuralia”, ustanawia wniosek legislacyjny. Pracownicy będą mogli wybrać procent ich wynagrodzenia, które chcą zapłacić w kryptonii.

oczywiście , aby sprawić rachunek opłacalny, wskazano, że pracodawcy muszą również wyrazić zgodę na formę płatności.

Newsletter poczty e-mail

Dołącz, aby uzyskać flipskide z Crypto

Uaktualnić skrzynkę odbiorczą i zdobądź nasze wybory edytorów dla dzienników Doktorscoin Prosto do skrzynki odbiorczej.

[Skontaktuj się z formularzem-7] Zawsze możesz wypisać się tylko 1 kliknięcie.

Kontynuuj czytanie na DailyCoin