Reżim Talibów Szukaj wędrówki w imporcie paliwa Iranu, ponieważ ceny skakają przez Bloomberg

Reżim Talibów Szukaj wędrówki w imporcie paliwa Iranu, ponieważ ceny skakają przez Bloomberg

Reżim Talibów Szukaj wędrówki w imporcie paliwa Iranu, ponieważ ceny skakają przez Bloomberg

© Bloomberg. Irańska flaga narodowa leci w pobliżu obiektów przetwarzania kondensatu gazowego w zakładzie nowej fazy 3 w rafinerii Rafinerii Perskich Gulf Star Co. (PGSPC) w Bandar Abbas, Iran.

(Bloomberg) – Afgańskich lokalnych urzędników poprosili irańskich przedsiębiorców w celu zwiększenia dostaw paliwa, gdy zmagają się z kolcem w cenach benzyny wywołanych przez napad władzy talibów.

Hamid Hosseini, Rzecznik Irańskiego Produkty Olejowe, Gazowe i Petrochemiczne Eksporterzy Unia, powiedział, że niektórzy członkowie zgłosili kontakty z “nowymi prowincjami prowincji”, którzy poprosili o dostawy krytycznych produktów naftowych, takich jak diesel i benzyna.

Ruch fundamentalistyczny.

wziął moc nieco ponad tydzień temu po uchwyceniach terytorium afgańskiego, gdy siły USA wycofały się z kraju. Ich zasada zagraża pogorszeniu już kruchej gospodarki Afganistanu, podczas gdy wiele rodzin zostało przesiedlonych i Tysiące rozpaczliwie starają się uciekać w kraju.

Bez krajowej zdolności rafineryjnej, zależny od Afganistanu od sąsiadów takich jak Iran do dostaw paliwa. W ubiegłym roku importował 274 000 ton irańskiego Gaszyny i 80 000 ton benzyny, powiedział Hosseini. Turkmenistan, Iran i USA były trzema dostawcami paliw w 2019 r., Według Banku Światowego.

W sobotę, Irańskie urzędnicy celni powiedzieli, że wszystkie granice kraju z Afganistanem otworzyło się, a towary były bezpiecznie tranzytujące, państwowa Agencja News Republic Republic Republic.

Zgodnie z listą opłaty celnych Talibów wysłanych do Hosseini, zatytułowany “Islamski emirat Afganistanu, Komisji Gospodarczej i Finansowej, Departament Celnych” i pokazano Bloomberg, Talibowie wydaje się obniżyć taryfy aż do 70% dla przywozu Diesla, benzyny i gazoil.

“Problem, który mieliśmy w Afganistanie Czy korupcja i koszty z handlowców “- powiedział Hosseini. “Talibowie może tu pomóc i mogą upewnić się, że afgańscy klienci otrzymują towary po niższej cenie”.

Chaos otaczający podaż destabilizowany talibami i doprowadził do skoku w cenach paliwa, powiedział.

© 2021 Bloomberg L.P.