Regionalny zamek w Chin cierpi, gdy Beijing LEAD LEVE BLOOMBERG

Regionalny zamek w Chin cierpi, gdy Beijing LEAD LEVE BLOOMBERG

Regionalny zamek w Chin cierpi, gdy Beijing LEAD LEVE BLOOMBERG

© Reuters. Wstrzymanie regionalne Chin cierpi, jak włączenie Beijing w długu

(Bloomberg) – Gapioną Gap między mniej rozwiniętym regionem zachodnim Chin a bogatnią wschodnią częścią narodu poszerzonym w trzecim kwartale, jak Crackdown Pekinu na rzecz nieruchomości i zadłużenia samorządu lokalnego ważył się na wzrost .

inwestycji na stałej aktywów w Guizhou, Qinghai, Shaanxi i Ningxia zakontraktował w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku, przyczyniając się do słabszego wzrostu w tych prowincjach niż krajowe tempo 9,8% w tym samym okresie. Rozszerzenie w kolejnych pięciu jednostkach wojewódzkich na Zachodzie był również wolniejszy niż poziom krajowy, z tylko przewyższającym się tylko Chongqing. Tybet i Xinjiang nie opublikowali jeszcze swoich wyników.

Wymień, wzrost spowolnił w trzecim kwartale, częściowo ze względu na wyższą bazę porównania z rok temu, ale także przeciągnięty przez niedobory mocy, powtarzane Odebraki zębate i zamieszanie w sektorze mieszkaniowym. Działania rządowe ustalające nierównowagi i niższe ryzyko finansowe w gospodarce również ma wpływ na działalność, z ściślejszym dyrektorem w sektorze nieruchomości i długu władz lokalnych, który może pomóc w poszukiwaniu podziału między regionami.

Chińskich prowincji Western widzieli szybszy wzrost gospodarczy niż te na wschodzie do niedawna, korzystając z inwestycji rządu Big-bilet, mając na celu zwiększenie regionu i transferów przemysłu dolnego końcowego z prowincji przybrzeżnych. Ale Pandemia Coronavirus spowała, że ​​w dół, z lokalnym rządzie pożyczającym mniej pieniędzy na finansowanie projektów infrastrukturalnych i firm bardziej ostrożnych o planach rozbudowy.

Uszkodzenie krajowej branży turystycznej od powtarzających się blokad i ograniczeń podróży z powodu epidemii COVID-19 zraniły również wzrost w tych regionach.

W celu koordynacji Rozwój regionalny, Rada Państwowa w zeszłym tygodniu wydała ambitny plan połączenia dwóch ważnych miast w regionie zachodnim: Chengdu i Chongqing. Oczekuje się, że plan rozwoju klastra miejskiego ma obrócić region w “Ważne Centrum Ekonomiczne” i “Centrum Innowacji Nauki i Technologii” z wpływem krajowym, zgodnie z planem.

© 2021 Bloomberg L.P.