Rectits, aby sprzedać markę E45 do Karo Pharma za 268 milionów dolarów przez Reuters

Rectits, aby sprzedać markę E45 do Karo Pharma za 268 milionów dolarów przez Reuters

Rectits, aby sprzedać markę E45 do Karo Pharma za 268 milionów dolarów przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Lysol and Hand Sanitizer są umieszczane w akademikach na Uniwersytecie Syrakuzy, ponieważ studenci kończą tydzień zajęć przygotowujących się do sprężynowej przerwy i dłuższy okres zajęć online z powodu epidemii Coronavirus na Uniwersytecie Syrakuzy, Nowy Jork

(Reuters) -Rkitt Benckiser powiedział w piątek, to planuje sprzedać swoją markę skóry E45 i pokrewne marki do Karo Pharma na 200 milionów funtów (267,98 mln USD), ponieważ brytyjscy producent towarów konsumenckich przesuwa się na wyższych obszarach wzrostu.

Durex Condom i Maker dezynfekujący Lysol powiedział, że przedsiębiorstwa wygenerowały połączone przychody netto 43 milionów funtów w ubiegłym roku.

Spółka oparta na slougom przycinała swoje portfolio, aby skoncentrować się na wysokich kategoriach wzrostu, takich jak środki dezynfekujące i produkty opieki zdrowotnej, które widziały boom podczas pandemii Covid-19.

w lutym, Reckitt sprzedał swoją stopę Scholl Biznes dla prywatnych pracowników Firmy żółcich partnerów Drewno, a kilka miesięcy później podpisał transakcję do sprzedaży swojej firmy dla niemowląt w Chinach za 2,2 mld USD do grupy kapitałowej Primavera.

Reuters zgłosiło w zeszłym roku, że firma przygotowała się do sprzedaży niektórych marek nieregularnych i poszukiwał private equity oferenta.

“Jak przechodzimy z marki Doprowadziło do strategii wzrostu kategorii LED, koncentrujemy się na wysokich kategoriach wzrostu z markami, możemy rozciągać się w nowe miejsca i przestrzenie, aby wspierać nasze średnie ambicje wzrostu, w tym 4% -6 % wzrostu zdrowia (biznes) “CEO Laxman Narasimhan powiedział w oświadczeniu.

W oddzielnym oświadczeniu Karo Pharma powiedziała, że ​​transakcja jest ustrukturyzowana jako umowa opcji put i po zakończeniu zwiększy działalność w Wielkiej Brytanii i wzmocni swoją pozycję w kategorii dermatologii.

Reckitt zapewni usługę i produkcję Wsparcie Karo przez ograniczony czas po zakończeniu transakcji, który jest oczekiwany w drugim kwartale 2022 r., Karo Pharma powiedział w oświadczeniu.

Nie uwzględniono witryn produkcyjnych w ramach umowy, a Karo zamierza przenieść produkcję do nowej organizacji produkcji pomocy trzeciej umowy, dodała Spółka Healthcare na bazie Sztokholmu.

(1 $ = 0,7463 funta)