Rajd naftowy i gazowy zwiększa kwartalny zysk Chevron do 8-letniej wysokości przez Reuters

Rajd naftowy i gazowy zwiększa kwartalny zysk Chevron do 8-letniej wysokości przez Reuters

Rajd naftowy i gazowy zwiększa kwartalny zysk Chevron do 8-letniej wysokości przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Logo Chevron jest widoczny w Los Angeles, Kalifornia, Stany Zjednoczone, 12 kwietnia 2016 r Reuters / Lucy Nicholson

przez Sabrina Valle

Houston (Reuters) -Chevron Corp w piątek Wysłany najwyższy kwartalny zysk w ośmiu latach W sprawie gwałtownych cen ropy i gazu, wyższa produkcja i odzyskanie zapotrzebowania na paliwo silnikowe, które zwiększają marże rafinacyjne.

Silne wyniki dla producenta ropy naftowej nr 2 przyszedł dzień po prawodawców z grilla z grillowanymi kierownictwami głównych firm ropy naftowej nad zaliczkami w branży odrzucenia ocieplenia klimatu oraz dla grup finansowania, które sprzeciwiają się zmianie z paliw kopalnych.

Chevron (NYSE: Zyski CVX) odzwierciedlają się częściowo zyskuje z wyższego popytu po głębokich wycięciu w branży w ubiegłym roku w trakcie wzrostu pandemii i produkcji.

Spółka opublikowana dochód netto w wysokości 6,11 mld USD, w porównaniu ze stratą w wysokości 207 mln USD Rok temu, o sprzedaży ropy, która przyniósł prawie dwa razy więcej niż rok temu, a gaz wyprodukowany przez USA, który sprzedał się przez trzy razy więcej.

akcji wzrosły o 1,2% do 114,49 USD w piątek i zyskały więcej niż trzecią tego roku. Skorygowane zyski na akcję w wysokości 2,96 $

przepływów pieniężnych z operacji wynosił 8,5 mld USD w kwartale.

“Wygenerowaliśmy bezpłatne przepływy pieniężne, wyższe niż najsilniejsze kwartały w 2008 i 2011 r., Kiedy ceny ropy były dobrze ponad 100 dolarów bęben,” powiedział szef finansów Pierre Breber na rozmowie z analitykami.

w tym roku, Ceny ropy amerykańskiej wzrosły około 70% do około 83 dolarów za lufą i przyszłość kontraktów terminowych gazu ziemnego wzrosła o około 115%.

“Wykonujemy prostą strategię, której oczekuje się dostarczenia wartości teraz, w przyszłości” – powiedział Breber.

Ogólna produkcja wzrosła na nabycie energii szlachetnej (NASDAQ: NBL) i więcej produkcji z partnerów OPEC. Byłoby silniejsze, jeśli nie do konserwacji w polu Kazachstan’s Giant Tengiz.

Silne wyniki międzynarodowe pchnął zysk operacyjny Chevron z produkcji ropy i gazu do 5,1 mld USD, od zaledwie 235 milionów dolarów rok temu. Zyski w rafinacji USA i chemikaliów wyskoczyły ponad sześć razy od roku przed wyższym zapotrzebowaniem na chemikalia i paliwa silnikowe.

wyników to “Cóż, dobrze dla wyższego zwrotu akcjonariuszy”, powiedział Palissy doradcy analityk Anish Kapadia. Wysoki popyt na skroplony gaz ziemny i silne marginesy do rafinacji USA pomogły dostarczyć najlepsze wyniki w ciągu czterech lat, powiedział.

Chevron i Stanów U.S. Rival Exxon Mobil Corp (NYSE: XOM). podwoili się na produkcję ropy, pomniejszymi przesuwanymi europejskimi konkurentami słoneczny i wiatr.

Chevron powiedział, że dodaje dwa wiertnice w polu U.

.