Purdue\’s Sackler: Rodzina ma \”odpowiedzialność\”, aby pomóc ograniczyć kryzys opioid, ale chce osłony odpowiedzialności przez Reuters

Purdue\'s Sackler: Rodzina ma \"odpowiedzialność\", aby pomóc ograniczyć kryzys opioid, ale chce osłony odpowiedzialności przez Reuters

Purdue\’s Sackler: Rodzina ma \”odpowiedzialność\”, aby pomóc ograniczyć kryzys opioid, ale chce osłony odpowiedzialności przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Butelki recepty Painkiller Oxycontin wykonany przez Purdue Pharma LP siedzieć na półce w lokalnej aptece w Provo, Utah, US 25, 2017. Reuters / George Frey / Photo Zdjęcie

przez Maria Chutchian

(Reuters) – A Członek rodziny Borownika, która posiada Purdue Pharma zeznawał we wtorek, że jego rodzina niesie “odpowiedzialność moralną”, aby pomóc z ograniczeniem kryzysu opioidowego USA, ale powiedział, że nie przyczynia się finansowo w celu wysiłku, chyba że otrzyma szerokie zabezpieczenia prawne.

Twórca prawnych.

Maker prawny.

W zeszłym tygodniu wyrzucił od dawna oczekiwana próba bankructwa https://www.reuters.com/legal/transaccional/purdue-pharma-bankRuptium-trial-begins-with-Oponents-2021-08-11 Jego plan https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/legaldocs/dgkplrnypb/126021698131-rep-1407114041.pdf, aby rozwiązać tysiące roszczeń oskarżyć go i Rodzina Borownika o napiwku USA Opioid kryzys.

Purdue i jego właściciele rodziny worków odmówili wykroczenia w związku z procesami sądowymi.

Ponad 500 000 Amerykanów zmarło od 1999 r. Z przedawkowania opioidów, zgodnie z ośrodkami do kontroli i zapobiegania chorobom.

David Sackler, dawny reżyser Purdue, uczynił swoje oświadczenie podczas wirtualnego procesu w białych równinach, Nowy Jork, sąd upadłościowy ponad 10 miliardów dolarów osiedlającej się, co ma na celu rozwiązanie procesów sądowych na zwodniczym marketingu.

sacler powiedział produkty Purdue pomogły milionom ludzi. Ale przyznał, że przyczynili się do kryzysu opioidowego i powiedzieli, że jego rodzina niesie “moralną odpowiedzialność za pomoc, a to jest to, co ta osada ma to zrobić.”

Umowa jest wspierana przez szeroką gamę państw, gmin, szpitali i innych, ale stoi przed opozycją od dziewięciu stanów i Departament U.S. Bankructwo Watchdog, U.S. Powiernik.

Ugoda obejmuje wydania chroniące członków rodziny Borownika, którzy posiadają purdue przed przyszłym postępowaniem związanym z opioidem w zamian za 4,5 mld USD wkład w zaufanie, który dystrybuowałby fundusze na programy redukcji opioidów. Przeciwnicy umowy mówią, że wydania są zbyt szerokie.

W odpowiedzi na przesłuchanie z prawnika Powiernika U.S.. We wtorek, Sackler powiedział, że jego rodzina nie byłaby skłonna wnieść pieniądze “w tej modzie” w kierunku opioidowej redukcji, jeśli sąd upadłości odrzuca wydania.

SACKLER powiedział również, że jego rodzina nie była uważana za kwotę pieniędzy, które zapłaciłoby w zamian za węższe wydania.

Oczekuje się, że trwa jeszcze kilka dni. Wackler jest jedynym członkiem rodziny do tej pory do świadczenia.

Purdue Pharma przyznawane winy https://www.justice.gov/opa/pr/opioid-manufacturer-purdue-pharma-poles-guilty-farda-and-kickback-conspitaresies W listopadzie 2020 r. Do obciążeń oszustwa i odrzutów.

.