Propozycje rurociągów z emisji amerykańskich

Propozycje rurociągów z emisji amerykańskich

Propozycje rurociągów z emisji amerykańskich

2/2 © Reuters. Plik Foto: Farm wiatrowy dzieli się przestrzeń z rolnictwem Dzień przed Kosonami Iowa, gdzie rolnictwo i czysta energia są kluczowymi problemami, w Latymeru, Iowa, US 2 lutego 2020. Reuters / Jonathan Ernst 2/2

przez Leah Douglas

(Reuters) – Flurry proponowanych rurociągów węglowych w USA Midwest wywołał bitwę nad tym, czy spółki za projekty powinny mieć możliwość wykorzystania ziemi od niechęci właścicieli nieruchomości do zabezpieczenia trasy.

setek Iowa właścicienerów, ponad kilkanaście hrabstw państwowych i garść prawodawców dążą do ograniczenia wykorzystania wybitnego prawa domeny przez projekty, argumentowanie praw własności i inne obawy przewyższają potencjalne korzyści z rurociągów do przemysłu lokalnego i Klimat, zgodnie z analizą Reuters dokumentów regulacyjnych i wywiadów z zaangażowanymi przez ludzi.

Problem przyszedł do czołów Firmy za projekty starają się negocjować dobrowolne służebność z właścicielami właścicielami właścicielami, które dają im prawo do kopania, instalacji i utrzymywania linii – które mogłyby transportować węgiel uchwycony w zakładach przetwarzania biopaliw do pod ziemią.

Jeśli właściciele właścicieli właścicieli właścicieli, firmy musiałyby zwrócić się w wybitną domenę, aby uzyskać dostęp do ziemi.

U.S. Wybitne prawo domeny umożliwia prywatnym firmom przejęcie nieruchomości, jeśli ich projekt zostanie uznany za interesujące publiczne, a właściciele ziemscy są kompensowane. Zastosowano często, aby zapewnić spółki energetyczne mogą wypełnić projekty, takie jak rurociągi i linie przesyłowe, które przenoszą olej, gaz i moc konsumentom.

, ale prawo nie zostało jeszcze zastosowane do rurociągów węglowych, które są przede wszystkim regulowane i zlokalizowane przez państwa, a nie rząd federalny, zgodnie z Departamentem Energii (Doe), z których niewiele było skonstruowany do tej pory.

Jak państwo regulatory i ustawodawcy zajmują się problemem, będą miały ogromne implikacje dla wschodzących przemysłu wychwytywania i przechwytywania i magazynowania (CCS). Administracja Biden zidentyfikowała CCS jako krytyczna infrastruktura, aby sprostać celom klimatycznym kraju i przedsiębiorstwom naftowym, producentom biopaliw i innych przedsiębiorstw ciężkich emisji obejmują inwestycje w CCS jako sposób na zabezpieczenie roli w przyszłości przyjaznej klimatu.

Jest obecnie około 5000 mil (8,047 km) rurociągów dwutlenku węgla w Stanach Zjednoczonych, głównie w Teksasie i Wyoming, gdzie gaz jest pompowany w polach ropy i gazu w celu zwiększenia ciśnienia i zwiększenia produkcji.

, ale deweloperzy musieliby zbudować kolejne 65 000 mil dla kraju, aby trwale przechowywać wystarczająco dużo węgla, aby osiągnąć emisję zero netto do 2050 r., Według raportu 2021 z Białego Domu. (Kliknij tutaj, aby uzyskać facbox w stanie Przemysł U.S. CCS)

“Jest to dość ważne dla (rurociągów CCS), aby odnieść sukces, jeśli chcemy osiągnąć nasze cele klimatyczne,” powiedział Matt Fry, Menedżer polityki państwowej i regionalnej w celu zarządzania węglem w Instytucie Great Plains. “Musimy się gdzieś zacząć”.

Talki w drodze

Trzy spółki – Summit Carbon Solutions, Navigator Ventures i Wolf Carbon Solutions – mają razem proponowane 3 6,50 mil (5,874 km) nowych rurociągów, aby przeciąć na całym świecie i ostatecznie transportować 39 milionów ton przechwyconych węgla rocznie z etanolu i zakłady nawozów do zakładów do przechowywania w północnej Dakocie i Illinois.

Projekty generują przychody z istniejących dotacji federalnych i państwowych dla paliw CCS i niskoemisyjnych, a także opłaty z zakładów uczestniczących, które chętnie złagodzić ich wpływ klimatu.

Iowa otrzyma większość mil rurociągów – więcej niż 1600 mil lub 48%, szczytu i rurociągów nawigacyjnych. Regulator Urzędu Urzędu, Rada Iowa Utilities (IUB), ostatecznie zdecyduje, czy zezwolić na projekty i przyznanie ich prawa do stosowania wybitnej domeny.

szczytu w zeszłym miesiącu był pierwszym z rurociągów do petycji jub dla zezwolenia i prawa do użycia w wybitnej dziedzinie. Wniosek nie zawierał jednak wymaganego zgłoszenia na tym, ile szczytu gruntowego planowano zabezpieczyć wybitną domeną.

szczytu powiedział Reuters w oświadczeniu, że nie uwzględnił zgłoszenia, ponieważ obecnie koncentruje się na uzyskaniu dobrowolnych służebnych z właścicielami ziemski.

Iub nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

szczytu podpisał służebność z kilkoma stu właścicieli właścicieli, główny oficer operacyjny Jimmy Powell powiedział. Ale nie odpowiedział na pytanie o to, ile reprezentowanej trasy rurociągu.

. Wielu właścicieli ziemskich wzdłuż trasy odmówiło podpisania służebów z szczytem, ​​powołując obawy dotyczące wydajności rolniczej i wartości gruntów po zainstalowaniu rurociągu, zgodnie z poprzednimi reuterami raportowaniem https://www.reuters.com/markets/commodities/giant-pipeline- US-Midwest-Tests-Future-Capture-Capture-2021-11-23.

Nawigator powiedział w oświadczeniu, że nie rozpoczął rozmowy z właścicielami właściwościami o służebach. Rozwiązania Wolf Węgla nie odpowiedziały na prośbę o komentarz.

W międzyczasie iowans się martwi.

dwadzieścia powiatów w Iowej złożyli zastrzeżenia z Iubem przeciwstawiającym się stosowaniu wybitnej domeny dla rurociągów, w tym 52% powiatów wzdłuż proponowanej trasy rurociągów szczytu i 41% powiatów wzdłuż proponowanej trasy Nawigatora, według przeglądu Reutera Dokierka.

Ty Rosburg, wiceprzewodniczący Rady Nadzoru Hrabstwa Crawford, które Jest jednym z powiatów sprzeciwiających się w wybitnej dziedzinie, powiedział, że on i jego koledzy są “nie przeciwni rurociągu, per se”. Ale obawiają się, że wykorzystanie wybitnej domeny może zapobiec rolnikom uzyskać najlepszy wynik finansowy.

“Wszyscy jesteśmy naprawdę po tym, jak sprawiedna rozmowa, tam iz powrotem – powiedział.

Republikan Iowa State Senator Jeff Taylor, w międzyczasie wprowadził rachunek w tym miesiącu, aby zablokować rurociągi z podejmowania prywatnych gruntów rolnych poprzez wybitną domenę. Nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Rozdział Iowa Grupy Environmental Group Sierra Club powiedział Reuters, który słyszał od setek właścicieli właścicieli w państwie wyrażającym obawy o potencjalne wykorzystanie wybitnej domeny. Grupa jest przeciwna CCS, ponieważ służy do zwiększenia produkcji ropy naftowej i zapewnia przychody dla przemysłu paliwowego kopalnych.

“jest teraz dokładnym odpowiednim czasem, aby zakazać wybitnej domeny dla prywatnych projektów” powiedział Jessica Mazour, koordynator programu ochrony w rozdziale.

Użytkowanie publiczne? Sporte

jest to, czy rurociągi dwutlenku węgla służą celowi publicznemu. Firmy twierdziły, że korzyści środowiskowe i ekonomiczne od przechwytywania i przechowywania węgla z zakładów Midwest Ethanol obsługuje rolników, innych mieszkańców państwowych i celów klimatycznych narodu.

szczytu powiedział w swojej aplikacji Iowa zezwolenia, że ​​rurociąg ostatecznie dostarczyłoby 350 do 460 pełnoetatowych miejsc pracy i pozwolić na rynek etanolu państwa na rynek na rynkach paliw niskoemisyjnych.

Terry Branstad, Starszy doradca polityki szczytu, który jest dawnym gubernatorem Iowa i służył jako ambasador do Chin pod przewodnictwem Donald Trumpem, powiedział w liście grudnia do Iowa właścicieli ziemskich, że projekt “utrzymuje etanol odpowiedni na rynku”.

Raport w ubiegłym roku od Rady Białego Domu w środowisku Tymczasem jakość, powiedział, że CCS “ma kluczową rolę do odegrania w dekarbonizacji gospodarki światowej”.

Biały dom odmówił skomentowania wykorzystania wybitnej domeny do budowy tych rurociągów.

, ale wielu właścicieli ziemskich uważa, że ​​głównymi beneficjentami sieci rurociągów byłyby same firmy rurociągowe.

Niektórzy właściciele ziemscy opowiedzieli, że są również zaniepokojeni, że budowa i konserwacja rurociągów mogłaby zmniejszyć rentowności rolnicze na dotkniętej ziemi, i że martwią się one na potencjalne przecieki cięższego gazu, wpływającego na ludzi i zwierząt gospodarskich.

“Ostatecznie ten rurociąg nie jest użytecznością publiczną” – powiedział Don Kass, rolnik i przewodniczący Rady County Plymouth Nadzorcy w Iowa. “Jest to centrum zysku dla bardzo wybieranej grupy ludzi.”