Prognoza szlaku sprzedaży detalicznej USA, sugerując przeciągnięcie z inflacji Bloomberg

Prognoza szlaku sprzedaży detalicznej USA, sugerując przeciągnięcie z inflacji Bloomberg

Prognoza szlaku sprzedaży detalicznej USA, sugerując przeciągnięcie z inflacji Bloomberg

(Bloomberg) – sprzedaż detaliczna USA wzrosła przez mniej niż prognozę w listopadzie, sugerując, że konsumenci są zakupami odpuszczającymi na tle najszybszej inflacji w dziesięcioleciach.

Wartość ogólnych zakupów detalicznych wzrosła o 0,3% w zeszłym miesiącu, po zmianie w górę 1,8% zaliczki w październiku, figurki Departamentu Commerce’a pokazały środę. Wyłączenie pojazdów gazowych i silnikowych, sprzedaż wzrosła o 0,2% w listopadzie. Figury nie są regulowane do inflacji.

Mediana szacunkowa w badaniu Bloomberg wezwała 0,8% zysku w ogólnej sprzedaży detalicznej od poprzedniego miesiąca.

Miększy niż oczekiwano sprawozdanie może odzwierciedlać ciągnięcie sprzedaży wakacyjnej jak wielu Amerykanów, świadoma spowolnienia spowolnienia łańcucha dostaw, zakupione wcześniej niż zwykle.

USA Ceny konsumentów rosną w najszybciej w ciągu prawie 40 lat. Przyspieszenie ryzyka inflacji może dać konsumentom dodatkowe Pauza w nadchodzących miesiącach, zwłaszcza jako pozostałe wsporniki fiskalne, takie jak moratorium na federalne płatności kredytów studenckich zakończyć na początku przyszłego roku.

Dane dotyczące wydawania konsumentów dostosowanych do inflacji na listopad zostaną uwolnione w przyszłym tygodniu.

Pięć z 13 kategorii detalicznych wykazało spadek wpływów w zeszłym miesiącu, prowadzony przez spadek kupców elektroniki i urządzeń. Sprzedaż w niechwypionych detalistów, która obejmuje e-commerce, były niewiele zmienione w listopadzie.

rosnących cen można prowadzić niektóre ze wzrastających kategorii, takich jak stacje benzynowe i sklepy spożywcze.

tzw. Sprzedaż grupy kontrolnej – które są wykorzystywane do obliczania produktu krajowego brutto i wykluczyć usługi żywnościowe, dealerzy samochodowe, sklepy z materiałami budowlanymi i stacje benzynowe – spadły o 0,1% w listopadzie od miesiąca wcześniej.

© 2021 Bloomberg L.P.