Prognoza konsumentów U.

Prognoza konsumentów U.

Prognoza konsumentów U.

© Bloomberg. Pieszy niesie torby na zakupy wzdłuż paska Las Vegas w Las Vegas. Fotograf: Roger Kisby / Bloomberg

(Bloomberg) – ceny zapłacone przez USA konsumenci wzrosły we wrześniu przez więcej niż prognozę, wznawiając szybsze tempo wzrostu i podkreślenia wytrwałości presji inflacyjnych w gospodarce.

Wskaźnik cen konsumpcyjnych wzrósł o 0,4% od sierpnia, zgodnie z danymi Departamentu Pracy wydanej w środę. W porównaniu z rok temu CPI wzrosła o 5,4%, pasujące do największego rocznego wzmocnienia od 2008 r. Wyłączenie lotnych składników żywności i energii, tzw. Inflacja bazowa wzrosła 0,2% z poprzedniego miesiąca.

Mediana oszacowania w badaniu ekonomistów Bloomberg wezwała do 0,3% miesięcznego zysku w ogólnym środku i 0,2% zaliczki w podstawowej tempie.

Połączenie bezprecedensowych wyzwań wysyłkowych, niedoborów materiałów, wysokich cen towarów i Rising Płace ostro wyprowadzono koszty producentów. Wielu minęło część tych kosztów wraz z konsumentami, co prowadzi do bardziej uporczywych inflacji niż wielu ekonomistów – w tym tych w Rezerwy Federalnej – pierwotnie przewidywał.

Pickup w rozrost cen widział w zeszłym miesiącu odzwierciedlenie wyższe koszty żywności i schronienia. W międzyczasie, środki samochodów używanych i ciężarówek, ochłodzonych odzieży i lotnisk.

Raport prawdopodobnie wzmacnia skłonność Fed, aby wkrótce zacząć zwężać swoje zakupy aktywów, zwłaszcza jako wyzwania łańcucha dostaw, że firmy nękające pokazują małe oznaki skrócenia. Protokół z federalnego spotkania Komitetu Otwartego Rynku W zeszłym miesiącu – w środę popołudnie – zapewni dalszy wgląd w odniesieniu do poglądów decydentów w sprawie postępów w zakresie celów zatrudnienia i inflacji do zwężania.

A New York Fed Survey Out Wtorek pokazał oczekiwania konsumentów USA na inflację nadal wzrastał we wrześniu, z 1-letnim i 3-letnimi oczekiwaniami przyspieszającymi rejestrowanie wysokości.

© 2021 Bloomberg L.P.