Produkcja strefy euro silniejsza niż oczekiwano w lipcu przez Reuters

Produkcja strefy euro silniejsza niż oczekiwano w lipcu przez Reuters

Produkcja strefy euro silniejsza niż oczekiwano w lipcu przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Stalowy pracownik Niemiec Conglomerat Industrial Thyssenkrupp AG stoi połowie emitujących iskrów surowego żelaza z bluzka w Germany największej fabryki stalowej w Duisburgu, Niemcy. Reuters / Wolfgang Rattay / Plik Photo

Bruksela (Reuters) – Produkcja przemysłowa strefy euro była silniejsza niż oczekiwano w lipcu, dane wykazane w środę, dzięki rosnącej produkcji kapitałowej i nietrwałych towarów konsumpcyjnych.

Urząd Statystyki Unii Europejskiej Eurostat wspomniał produkcję przemysłową w 19 krajach dzielących euro wzrosła o 1,5% miesiąca miesiąca w lipcu za wzrost o 7,7% rok do roku.

ekonomistów ankietowanych przez Reuters spodziewali się 0,6% miesięcznie i wzrost rocznie 6,3%.

Eurostat wspomniane produkcja dóbr kapitałowych podskoczył 2,7% miesiąca miesiąc w lipcu po spadku 1,1% w czerwcu, za wzrost o 5,9% w stosunku do tego samego okresu w 2020 r. Produkcja dóbr konsumpcyjnych była o 3,5% co miesiąc i 10,1% rocznie.

W porównaniu z ubiegłym roku produkcja towarów pośrednich wzrosła również o silne 11,2% i trwałe towarów konsumpcyjnych o 9,8%.

Silniejsze dane na początek trzeciego kwartału przychodzi po zakończeniu strefy strefy euro wzrosła o 2,2% w drugim kwartale, ponieważ łagodzenie ograniczeń koronawirusowych pobudził odbicie z krótkiej recesji.

.