Produkcja Chin Rebounds ze znakami Inflacja Łatwień Bloomberga

Produkcja Chin Rebounds ze znakami Inflacja Łatwień Bloomberga

Produkcja Chin Rebounds ze znakami Inflacja Łatwień Bloomberga

© Reuters. Chiny produkcyjne odbicia z znakami Inflacja Łatwienia

(Bloomberg) – Sentyment fabryki w Chinach ulepszono w listopadzie, ponieważ wpływ kryzysu przycisków podłączonych i presji inflacyjnych.

Oficjalne indeks menedżerów zakupów produkcyjnych wzrósł do 50.1, po raz pierwszy od trzech miesięcy przekroczył 50 znaków, który sygnalizuje ekspansję w produkcji. Wskaźnik nieoprawny, który mierzy aktywność w sektorach budowlanych i usług, spadła nieznacznie do 52,3. Obie środki biją oczekiwania ekonomistów.

listopada zwykle widzi sezonowe odbicie, ponieważ jest więcej dni roboczych w porównaniu do października, kiedy Chiny zamyka się na tygodniowe wakacje narodowe. Niedobory energetyczne, które spustoszono produkcję fabryki we wrześniu i październiku, również złagodzone w ciągu miesiąca jako producenci węgla zwiększyli produkcję i zapasy wzrosły.

“Dane sygnalizują stabilizację Obecne spowolnienie “- powiedział Raymond Yeung, główny ekonomista większych Chinach w Australii i Nowej Zelandii Grupa bankowa (OTC: Anzby) Ltd. Wskaźnik budowy wzrósł do 59,1 z 56,9, który sugeruje” Działanie, które wydaje się reaktywowane, dzięki rządowe środki relaksacyjne wspierające projekty nieruchomościowe “, powiedział.

Zhao Qinghe, starszy statystyk w National Bureau of Statistics, wspomniane ostatnie środki w celu wzmocnienia dostaw energii i stabilizacji cen wziął pewny wpływ. Zlecenia eksportowe również poprawione, głównie ze względu na globalne ekonomiczne Odzyskiwanie i zbliżanie się sezonu wakacyjnego za granicą, Zhao powiedział.

Gospodarka nadal jest podważona przez kryzys na rynku mieszkaniowym i częste wybuchy Covid-19, które waży się w przyszłym roku. Kilku ekonomistów oczekuje wzrostu do spowolnienia poniżej 5% W 2022 r., Z większą liczbą wsparcia fiskalnego i monetarnego.

Chin stoi więcej Ryzyko wzrostu, zwiększone wsparcie polityczne w 2022 r.

decydentów próbuje umiarkować ostry spowolnienie na rynku nieruchomości, zapewniając jednocześnie ukierunkowane wsparcie dla obszarów takich jak małe firmy i technologia zielona. Więcej wskazówek dotyczących działań politycznych prawdopodobnie przyjdzie w przyszłym miesiącu, kiedy partia komunistyczna posiada swoją konferencję Gospodarki Gospodarczej.

Zestaw wczesnych wskaźników wykazało, że gospodarka Chin nadal powoli w listopadzie z sprzedażą samochodem i domami ponownie spadając jako kryzys na rynku mieszkaniowym włączony. Silny popyt eksportowy przed sezonem wakacyjnym na koniec roku częściowo pomógł zrekompensować spadek nieruchomości.

Najważniejsze podkreśla z raportu PMI:

Nowe zamówienia eksportowe wzrosły do ​​48,5, ale pozostały w skurczu na siódme miesiąc nowe zamówienia wzrosły do ​​49,4 z 48,8 wskaźnika cen wejściowych dla producentów spowolnionych zasadniczo do 52,9 od 72.1, podczas gdy ceny wyjściowe spadły do 48,9 od 61.1 Subindeks do pracy w zakresie pracy był zasadniczo niezmieniony w 48,9; Nieprawidłowa zatrudnienie zwolniło

(aktualizacje z komentami ekonomistów i więcej szczegółów)

© 2021 Bloomberg L.P.