Ponowna inflacja w Wielkiej Brytanii eroduje pokój na manewry budżetowe przez Reuters

Ponowna inflacja w Wielkiej Brytanii eroduje pokój na manewry budżetowe przez Reuters

Ponowna inflacja w Wielkiej Brytanii eroduje pokój na manewry budżetowe przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Pracownicy City Cross Millennium Footbridge w dzielnicy finansowej w Londynie, Wielkiej Brytanii 7 stycznia 2016 r Reuters / Toby Melville

przez Andy Bruce’a i William Schomberg

Londynu (Reuters) Rząd -britain jest zdecydowanie na torze, aby pożyczyć to Rok podatkowy niż prognozowanie, ale inflacja gwałtowna będzie wkrótce ograniczyć każdą swobodę ministra finansów Rishi Sunak, który jest pod presją, aby złagodzić koszt życia ściśnięcia.

Pociąganie na rok obrotowy 2021/22 do tej pory – kwiecień do grudnia – jest tak daleko prowadzeniem prawie 13 miliardów funtów poniżej prognoz wykorzystanych przez Sunak w swoim planowaniu budżetowym na 146,8 mld funtów, oficjalna data oficjalna.

Podczas twarzy, który przedstawia Sunak z miejscem na manewr przed aktualizacją budżetu 23 marca, liczby wykazały również rosnące koszty z przepięcia inflacji.

Płatności odsetek długu uderzyły 8,1 mld Funty w zeszłym miesiącu – drugi najwyższy na rejestrze i odzwierciedlający skok w inflacji cen detalicznej, PEG do inflacji związanych obligacji rządowych brytyjskich, które stanowią około jednej trzeciej całości.

“Inflacja jest tworzona (Sunak) zadanie zwrotu finansów publicznych do zrównoważonego stopienia znacznie trudniejsze,” Samuel Grobowowie, ekonomista z makroekonomią Panteonem, powiedział.

Inflacja cen detaliczna trafiła 30-letni o wysokości 7,5% w grudniu, zgodnie z danymi opublikowanymi przez Urząd Statystyki Narodowej (ONS) w zeszłym tygodniu.

Rezolucja Fundacja Think Tank powiedział, że Sunak powinien korzystać z Leeya, który ma teraz rozwiązać rosnące obciążenia budżetów gospodarstwa domowego z ponurkowania rachunków energii.

W odpowiedzi na wtorkowe dane, Sunak podkreślił znaczenie doprowadzenia deficytu jako wzrost kosztów odsetkowych.

“Ryzyko dla finansów publicznych, w tym z inflacji, Jeszcze ważniejsze, aby uniknąć obciążania przyszłych pokoleń o wysokich spłatach zadłużenia “, powiedział.

Sunak jest pod presją, w tym od niektórych prawodawców na własnej partii konserwatywnej, aby upuścić planowany wzrost składek na ubezpieczenie społeczne dla pracowników i pracodawców – znany jako ubezpieczenie narodowe – co wynika z rozpoczęcia w kwietniu

Partia Pracy Opozycyjna wskazała na niewłaściwe znaczenie wydatków rządowych podczas pandemii.

pożyczek netto sektora publicznego, z wyłączeniem banków państwowych, wyniosła 16,848 mld funtów (22,81 mld USD) W grudniu, Ons powiedział, mniej niż średnia prognoza 18,5 miliarda funtów w ankietach Reuters Ekonomiści.

Figurki pożyczkowe dla roku obrotowego 2021/22 do tej pory obejmowały 6 miliardów funtów w dół, aby pożyczyć w górę do listopada , Ons powiedział.

Dane wykazały silne odzyskiwanie wpływów podatkowych.

Przychody z podatku korporacyjnego trafiły w cały czas wysoko wysokości 5,5 mld funtów w grudniu, Ons powiedział – z zastrzeżeniem, które odzwierciedlały, które odzwierciedlają duże firmy płacące rachunki podatkowe na kwartalniku i że rekord jest w cenach bieżących.

(1 $ = 0,7420 funtów)