Ponad 40% większych firm w Wielkiej Brytanii walczą o rekrutację przez Reuters

Ponad 40% większych firm w Wielkiej Brytanii walczą o rekrutację przez Reuters

Ponad 40% większych firm w Wielkiej Brytanii walczą o rekrutację przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Osoba patrzy na reklamy w oknie agencji pracy w Londynie, Wielkiej Brytanii 13 października 2020. Reuters / Hannah McKay / Plik Photo

przez David Milliken

Londyn (Reuters) – Brytyjskie firmy zgłosiły ostry wzrost W trudnościach rekrutacyjnych w przestrzeni zaledwie kilku tygodni – częściowo w wyniku dalszego braku pracowników Unii Europejskiej, oficjalne liczby wykazywały w czwartek.

Około 41% spółek z 10 lub więcej pracownikami zgłoszonych większych niż zwykłe wyzwania rekrutacyjne w ciągu dwóch tygodni do 5 września, o 32% na początku sierpnia, Urząd Statystyki Narodowej (ONS) wspomniane HTTPS: // www. ons.gov.uk/employmentsandlabourmarket/peopleinwork/employmentsandMaploistereetypes/articles/hospitalityBusinessesArmostlikelikyTobersugglingTofillvaccies/2021-09-16.

Około jednej czwartej przedsiębiorstw z trudnościami rekrutacyjnymi o nazwie zmniejszona liczba wnioskodawców UE Jako czynnik, wznoszący się do prawie połowy w sektorze transportowym i magazynowym, gdzie brak kierowców ciężarówek https://www.reuters.com/world/the-great-reboot/britains-Trucker-Shortage-jams-post-Pandemic -Rekovery-2021-09-03 doprowadziło do powszechnych wąskich wąskich dostawy.

niedoborów roboczych najbardziej rozpowszechniono w gościnności, a następnie narzędzia wodne, opieka zdrowotna i konstrukcja.

Wielkiej Brytanii wprowadziła nowe reguły imigracyjne 1 stycznia, które wymagają, aby większość pracowników unijnych nie żyje już w Wielkiej Brytanii, aby uzyskać wizje, coś, co może być czasochłonne i kosztowne.

Liczba obywateli UE zatrudnionych w Wielkiej Brytanii w ciągu trzech miesięcy do końca czerwca wyniósł 8,7% niższa niż przed pandemią Covid-19, w porównaniu z 2,4% spadkiem wielkości całkowitej siły roboczej, powiedziane oni.

Dane na początku tego tygodnia pokazał Wielką Brytanii miał ponad średnio ponad 1 milion wolnych miejsc pracy w trzech miesiące do końca sierpnia, rekord wysoki.

Trudności rekrutacyjne stały się również tematem w raportach zarobków firmy w ciągu ostatniego kwartału, powiedziała Sarah Coles, osobisty analityk finansowy w Brokerach Hargreaves Lansdown (Lon: Hrgv).

“W niektórych przypadkach oznacza to, że firmy stają się skutecznie działają, co z kolei wprowadza hamulce na PKB”, powiedziała.

pracodawców wezwali rząd, aby tymczasowo złagodzić regułami wizowymi, aby umożliwić im więcej czasu na szkolenie brytyjskiego personelu, ale rząd odrzucił to do tej pory i wspomniana część rozwiązania jest dla przedsiębiorstw, aby poprawić zapłaty i warunki.

Bank Anglii oczekuje wyższych cen ropy naftowych i gardeł pandemowych, w tym niedoborów roboczych, do pchania inflacji do 4% do końca roku, chociaż uważa, że ​​to zniknie i widzi potencjalne luz na rynku pracy .

. Brytyjski program COVID FURLOUGH kończy się 30 września. Firmy powiedziały, że w ciągu dwóch tygodni do 5 września 5% ich pracowników otrzymywali płatności furlough za niektóre lub wszystkie godziny, co odpowiada około 1,6 milionom pracowników.

.