Po krytyce, jabłko, aby szukać obrazów nad nadmorami oznaczonymi w wielu narodach przez Reuters

Po krytyce, jabłko, aby szukać obrazów nad nadmorami oznaczonymi w wielu narodach przez Reuters

Po krytyce, jabłko, aby szukać obrazów nad nadmorami oznaczonymi w wielu narodach przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: The Apple Inc Logo jest widoczny przy wejściu do Apple Store na 5th Avenue na Manhattanie, Nowy Jork, USA, 16 października 2019 r. Reuters / Mike Segar

przez Joseph Menn i Stephen Nellis

(Reuters) – Po tygodniu krytyki na planowanym nowym systemie do wykrywania obrazów nadużywania seksu, Apple Inc (NASDAQ: AAPL) powiedział w piątek, że polujesz tylko na zdjęcia, które zostały oznaczone przez Osolinghouses w wielu krajach.

, że przesunięcie i inne przeznaczone do uspokojenia adwokatów prywatności zostały wyszczególnione dla dziennikarzów w bezprecedensowym odprawie w tle od pierwotnego ogłoszenia osiem dni przed planem monitorowania urządzeń klientów.

Po uprzednio spadku powiedzenia, ile dopasowanych obrazów na telefonie lub komputerie, zanim system operacyjny powiadomił Apple dla ludzkiego przeglądu i możliwych raportów władzach, Kierownicy powiedzieli w piątek, zacznie się od 30, choć liczba może stać się niższa w czasie, gdy system się poprawia.

jabłko powiedział również, że naukowcy łatwo będzie upewnić się, że lista identyfikatorów obrazów poszukiwanych na jednym iPhonie była taka sama jak listy na wszystkich innych telefonach, dążąc do tępych obaw, że nowy mechanizm może być używany do celowania osób . Firma opublikowała długi papier wyjaśniający, jak uzasadniono potencjalne ataki na system i bronił się przeciwko nim.

jabłek przyznał, że znalazł komunikacji wokół słabo programu, wywołując bandlash z wpływowych grup polityki technologicznej, a nawet własnych pracowników zainteresowanych, że firma zagrażała swoją reputację do ochrony prywatności konsumentów.

Odrzucił powiedzieć, czy ta krytyka zmieniła żadną z zasad lub oprogramowania, ale powiedział, że projekt był nadal w rozwoju i zmiany należy się spodziewać.

Zapytał, dlaczego ogłosił jedynie, że National Centrum Missing and Exploited będzie dostawcą oflagowanych identyfikatorów obrazów, gdy co najmniej jeden inny Osole będzie musiał mieć oddzielnie oznaczyć ten sam obraz, powiedział Apple Executive, że Firma sfinalizowała tylko swoją ofertę NCMEC.

Rolling seria wyjaśnień, każdy zapewnia więcej szczegółów, które sprawiają, że plan wydawał się mniej wrogi prywatności, przekonał niektórych krytyków firmy, że ich głosy zmuszali prawdziwe zmiany.

“Nasze pchanie ma wpływ,” Tweeted Riana Pfefferkorn, dyrektora szyfrowania i nadzoru na Uniwersytecie Stanford.

Apple powiedział w zeszłym tygodniu, że sprawdzi to zdjęcia, jeśli zamierzają być przechowywane w serwisie ICLOUD online, dodając później, że zacznie się od tylko Stanów Zjednoczonych.

.

innych firm technologicznych wykonują podobne czeki, gdy zdjęcia są przesyłane do swoich serwerów. Decyzja Apple w celu umieszczenia kluczowych aspektów systemu w samym telefonie pojawił się obawy, że rządy mogą wymusić Apple rozszerzyć system do innych zastosowań, takich jak skanowanie za zabronione imagery polityczne.

Kontrowersje doprowadziło nawet do szeregów Apple, z pracownikami debatującymi ruchem w setkach postów na wewnętrznym kanale czatu, Reuters zgłosił w tym tygodniu.

.