Pierwsze wojska wzmacniające USA przybywają do Polski, bardziej oczekiwane przez Reuters

Pierwsze wojska wzmacniające USA przybywają do Polski, bardziej oczekiwane przez Reuters

Pierwsze wojska wzmacniające USA przybywają do Polski, bardziej oczekiwane przez Reuters

2/2 © Reuters. Plik Photo: A US Air Force Lockheed Martin C-130 Hercules Transport samolot jest rozładowany po lądowaniu na lotnisku Jasionka w pobliżu Rzeszowa, Polska 4 lutego, 2022. Reuters / Kacper Pempel 2/2

Rzeszów, Polska (Reuters) – pierwsze wojska amerykańskie Wzmocnienie sojuszników NATO w Europie Wschodniej pośród rosyjskiego zbudowania wojskowego na granicy Ukrainy przybył w sobotę w Rzeszowie Wojskowej Bazę w południowo-wschodniej Polsce.

Mała płaszczyzna przewożona, co powiedziało polskie źródło wojskowe, były łańcucha personelu poleceń w Rzeszowie-Jasionka, ponieważ preparaty były kontynuowane u podstaw, co znajduje się w pobliżu granicy Polski z Ukrainą.

materiałów telewizyjnych wykazało tymczasowe zakwaterowanie przygotowywane na arenie G2A w pobliskim mieście Jasionka, podczas gdy pracownicy można zobaczyć budować ogrodzenie wokół miejsca.

“Jak ogłoszono, pierwsze elementy grupy bitwy brygady z 82. Dywizja Airborne Armii Stanów Zjednoczonych przybyła do Polski “, powiedział polski rzecznik wojskowy.

Armia amerykańska potwierdziła, że ​​dowódca generalny Dywizji 82ND Airborne Główny Generalny Christopher Donahue, przybył do Polski.

W środę, prezydent USA Joe Biden zamówił prawie 3000 dodatkowych wojsk do Polski i Rumunii, by osłaniać Europę Wschodnią z potencjalnego spillover z kryzysu Ukrainy.

Około 1700 członków serwisowych, głównie spadochronami z dzielnicy 82nd Airborne, rozmieszcza się z Fort Bragg, na północ Karolina, do Polski w nadchodzących dniach, Źródła armii amerykańskiej powiedzieli.

Według Pentagonu, eskadra o około 1000 członków usług USA z siedzibą w niemieckim mieście Vilseck zostaną wysłane do Rumunii

Pierwsze dodatkowe oddziały USA z 18. Corps Airborne przybył do Niemiec w piątek.

“Nasza obecność naszej Korpusu służy do wzmocnienia istniejących sił USA w Europie i demonstruje nasze zaangażowanie w nasze sojuszniki NATO i partnerów” Rzecznik dla 18. Korpusu Airborne, Captain Matt Visser, został cytowany powiedzenie w oświadczeniu w sobotę.

Rosja zaprzeczyła planowanie na inwazję Ukrainy, ale rozmieszczył ponad 100 000 żołnierzy w pobliżu granic Ukrainy i mówi, że może wziąć nieokreślone środki wojskowe, jeśli jego żądania nie są spełnione, w tym obietnicę przez NATO, nigdy nie przyznać Kijów.

Najnowsze wdrożenie U. Oczekuje się, że ministrowie obrony NATO omówią dalsze wzmocnienia na następnym spotkaniu 16-17 lutego.

.