PayPal blokuje witrynę, która pomogła zebrać fundusze dla tych, którzy uczestniczyli w przemocy Capitol Reuters

PayPal blokuje witrynę, która pomogła zebrać fundusze dla tych, którzy uczestniczyli w przemocy Capitol Reuters

PayPal blokuje witrynę, która pomogła zebrać fundusze dla tych, którzy uczestniczyli w przemocy Capitol Reuters

© Reuters. FILE PHOTO: Niemiecka siedziba PayPal jest na zdjęciu w Europarc Dreilinden business park na południe od Berlina w Kleinmachnow

Przez Kanishka Singh

(Reuters) – PayPal Holdings Inc (NASDAQ: PYPL) powiedział późno w poniedziałek, że zablokował chrześcijańskiej stronie crowdfunding, GiveSendGo, po tym, jak pomógł zebrać fundusze dla ludzi, którzy uczestniczyli w zeszłotygodniowym wydarzeniu w Waszyngtonie, gdy zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa szturmowali Kapitol.

Procesor płatności cyfrowych potwierdził również Agencji Reutera, że zamknął konto należące do Ali Alexander, jednego z organizatorów zgromadzenia. Wiadomość została wcześniej zgłoszona przez Bloomberg, który cytował niezidentyfikowane źródło.

Platformy internetowe i firmy mediów społecznościowych dystansują się od tych, którzy zachęcali lub angażowali się w zeszłotygodniową przemoc w Kapitolu Stanów Zjednoczonych.

Twitter powiedział, że zawiesił ponad 70.000 kont od piątku, które były przeznaczone przede wszystkim do udostępniania treści QAnon po ataku na budynek Capitol. Zwolenniki QAnon naciskają bezpodstawne spiski w mediach społecznościowych.

Wiele dużych firm amerykańskich, w tym AT&T Inc (NYSE: T), American Express (NYSE: AXP) i Dow Inc, powiedziało, że odetną wkład kampanii do tych, którzy głosowali na wyzwanie zwycięstwo prezydenta-elekta Joe Bidena, z Republikanami w Kongresie USA w obliczu rosnącej konsternacji z korporacyjnej Ameryki.

Zwolennicy Trumpa zaatakowali w środę Kapitol USA, próbując powstrzymać certyfikację przez Kongres zwycięstwa wyborczego Bidena.

Trump, który bez dowodów zakwestionował zasadność zwycięstwa Bidena w wyborach, początkowo chwalił swoich zwolenników, ale później potępił przemoc.

Bloomberg poinformował w zeszłym tygodniu, że PayPal zamknął konto posiadane przez Joy In Liberty, jedną z grup, które zapłaciły za zwolenników Trumpa, aby udać się do Waszyngtonu.

GiveSendGo, który opisuje się jako “Miejsce do finansowania nadziei. Miejsce, w które można współpracować z ciałem Chrystusa na całym świecie, aby coś zmienić”, powiedział, że przeniósł swoje przetwarzanie płatności z dala od Systemu PayPal i i tak zamknie swoje konto PayPal.

“Stworzyliśmy i korzystamy z alternatywnych rozwiązań płatniczych dla naszej platformy”, powiedział współzałożyciel i dyrektor finansowy GiveSendGo Jacob Wells w e-mailu.