Panel domu U.

Panel domu U.

Panel domu U.

2/2 © Reuters. Plik Foto: Widok Rafinerii Rouge Exxonmobil Baton w Baton Rouge, Luizjana, USA, 15 maja 2021. Obrazek wykonany 15 maja, 2021. Reuters / Kathleen Flynn / Photo 2/2

przez Valerie Volcovici

Waszyngton (Reuterston ) -A Komitet Kongresu USA zaproszeni członków Zarządu w czterech kierunkach ropy na rzecz zeznań na temat roli branży w zakresie zmian klimatu i rozprzestrzeniania “dezinformacji”, zwracając ciepło po prawawmakerów Grillowanych Ceos w ubiegłym roku.

Słyszenie urzędników z Exxon (NYSE: XOM), Shell (Lon: RDSA), Chevron (NYSE: CVX) i BP (NYSE: BP), którzy zostali wybrani do pobudzenia zmian w tych firmach w kwestiach środowiskowych, są zaplanowane na luty . 8.

Jest to kolejna faza dochodzenia w sprawie dochodzenia komisji nadzorczej House do roli spółek paliwowych w zakresie zablokowania działań w sprawie zmian klimatu i wprowadzenie wysiłków w branży, aby to rozwiązać.

. Panel zawarł pierwsze z tych przesłuchań w ubiegłym roku z prezesem kierunków ropy naftowej, wystawiając podwykonawstwo https://www.reuters.com/business/cop/pl-congress-puts-big-oil-Hot-Seat-Clate-Deception -Probe-2021-10-28 dla dokumentów na temat tego, co firma naukowcy powiedzieli o zmianach klimatu i wszelkich środków wydanych na wprowadzenie społeczeństwa na globalne ocieplenie.

“Rozpoczął się również nasze dochodzenie w roli branży paliwowej kopalnych w powodowaniu kryzysu klimatycznego i rozprzestrzeniania dezinformacji,” Przedstawiciel panelowy U.. przedstawiciel Carolyn Maloney powiedział w piątek.

, zamieniając swoje zabytki na członków Zarządu ze zmianami klimatycznymi, Komisja planuje analizować zobowiązania korporacyjne do cięcia emisji i inwestować w czystsze źródła energii.

“Są to członkowie zarządu, którzy prowadzili na zmianę tych instytucji od wewnątrz” Przewodniczący podkomisji o podkomitetu Ro Khanna panelu przenośnego. “Będą musieli wybrać między ich przekonaniami życia lub niezrównaną do swoich prezesów”.

Wśród członków Zarządu wybrany do zeznań obejmuje Alexander Karsner, https://www.reuters.com/business_energy/gersine-No-1-Win-hird-seat-exxon-board-based-preliminion-Results-2021 -06-02 Strateg Właściciel Google Alfabet (NASDAQ: Googl) Inc, który wziął jeden z trzech miejsc do silnika funduszy wodnych aktywistycznych nr 1 na tablicy Exxon, aby rozwiązać rosnące obawy inwestorowe o globalne ocieplenie.

Komitet wysłał również list do Susan Avery, atmosferycznego naukowca i byłego przewodniczącego instytucji oceanograficznej z drewna i wniesiony do Zarządu Exxon jako ekspert klimatyczny w 2017 r.

Litery powiedział członkowie Zarządu odgrywają kluczową rolę w gospodarstwie Kierownictwo odpowiedzialne na znaczące obniżki emisji.

Każda z czterech z czterech zaproszonych firm ogłosiła cele emisji netto do 2050 roku i powiedział Ich plany są dostosowane do celów umowy w Paryżu.

Panel skupi się na fakcie, że plany zerowe spółek są głównie koncentrują się na ich operacjach wewnętrznych, a nie na emisji wydanych, gdy konsumenci spalają paliwa, które produkują.

Exxon Spokesperson Casey Norton nie skomentował nowego słuchu, ale powiedziała firma “dostarczona (Komitet) Pracownicy z ponad 200 000 stron dokumentów, w tym materiałów płytowych i komunikacji wewnętrznej”.

Członkowie Zarządu nie byli natychmiast dostępni do komentarza.

.