Oszczędzaj nasz bekon, brytyjscy rolnicy popytają jako świnia Cull Looms przez Reuters

Oszczędzaj nasz bekon, brytyjscy rolnicy popytają jako świnia Cull Looms przez Reuters

Oszczędzaj nasz bekon, brytyjscy rolnicy popytają jako świnia Cull Looms przez Reuters

2/2 © Reuters. Zdjęcie: Świnie stoją w polu w pobliżu RAF Lossiemouth, Szkocja, 13 kwietnia 2018. Reuters / Russell Cheyne / Plik Zdjęcie 2/2

przez Kate Holton i James Davey

Londyn (Reuters) – Wielkiej Brytanii rolnicy w piątek ostrzegali Kryzys wieprzowy, chyba że rząd pilnie złagodził ostry niedobór pracowników Abattoir i rzeźników, którzy opuścili do 150 000 świń wspieranych na gospodarstwach i skierowane do kosztownego cull.

Brexit i Pandemia łączyli ten rok, aby pozostawić głębokie niedobory pracy w gospodarce brytyjskiej, z brakiem kierowców zakłócających dostaw paliwa i supermarketów.

W sektorze spożywczym, nagłe exodus pracowników Europy Wschodniej po tym, jak złagodził się z obłąkami COVID-19 pozostawił wielu rolników świniach walczących o przetrwanie, aw piątku wezwanie do włączenia detalistów nie zwracają się do tańszej wieprzowiny Unii Europejskiej.

Narodowy Stowarzyszenie Świnia powiedział branżę było wynagrodzenie wędrowne i próbując zwiększyć szkolenie i automatyzację, aby pomóc w naprawie branży, która zawsze walczyła o pracę.

W międzyczasie jednak rolnicy stoją przed ostrym niedoborem rzeźników i rzeźników, pozostawiając do 150 000 świń, które powinny być już ubite w gospodarstwach rolnych.

Groźba Cull of Pigs wywołała wspomnienia z brytyjskiego kryzysu stóp i usta, gdy zabijano około sześciu milionów świń, bydła i owiec, generując obrazy płonących zwłok zwierząt spiętrzone wysoko w polach.

Ostatnich farmers w Stanach Zjednoczonych musieli przerwać świnki baby i zabijać inny zwierząt gospodarskich, gdy pandemiczne łańcuchy dostaw sektora spożywczego.

Stowarzyszenie Wielkiej Brytanii, które wezwali rząd do ułatwienia przepisów imigracyjnych przez sześć do dziewięciu miesięcy, aby przypłynąć przemysł, powiedział, że rozmowy z rządem osiągnęły impas.

. “Powiem połączenia, dzień w dniu, od rolników w całym kraju, którzy są w niebezpiecznej pozycji, gdzie właśnie doszli o daleko, zbyt wiele świń na ich gospodarstwo,” Rob Mutimer, Przewodniczący Stowarzyszenia i Robotnika W Norfolk powiedział Reuters.

Powiedział, że branża zawsze wiedział, że straciłoby pracowników europejskich po głosowaniu Wielkiej Brytanii, aby opuścić Unię Europejską, ale że podnoszenie zasad podróży Covid-19 na początku tego roku poprosił o wielu, którzy nie byli w domu przez 18 miesięcy, aby opuścić Masse.

“Cały sektor spożywczy nie może poradzić sobie z taką ogromną krótkoterminową stratą w pracy,” powiedział.

“Tak, branża musi trenować ludzi języka angielskiego, i musi stać się bardziej zautomatyzowany, wiemy, że i dzieje się, istnieje ogromna inwestycja w te urządzenia, aby zmniejszyć zależność od zagranicznej pracy”.

Mutimer powiedział, że niektóre fabryki rosły wynagrodzenia 15% i chcieć inwestować bardziej w technologię, ponieważ stawiły one do faktu, że branża oparła się na taniej pracy zbyt długo. Na razie potrzebują wsparcia rządu i sprzedawców detalicznych do kupowania.

Dodanie do ciśnienia, powiedział, że własne koszty żywności gospodarstwa wzrosły o 35% w ostatnim roku.

“To ukrzyżowanie moich finansów, ponieważ koszt żywności karmienia tych dodatkowych świń jest przerażający, przepływ środków pieniężnych nie sprzedaje wystarczającej ilości świń jest przerażający i na szczycie tego, że świnie były w stanie, gdzie i tak nie zarabiali pieniędzy” powiedział.

.