Ostre krawędzie ropy naftowej wyższe; Chiny pracujące na rezerwy wydania przez Investing.com

Ostre krawędzie ropy naftowej wyższe; Chiny pracujące na rezerwy wydania przez Investing.com

Ostre krawędzie ropy naftowej wyższe; Chiny pracujące na rezerwy wydania przez Investing.com

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – Ceny ropy naftowej obrzeżowane wyższy czwartek, odbijając się po poprzednich sesji Hefty straty po dwóch największych gospodarkach na świecie, USA i Chinach, powiedział, że szukali uwalniania dostaw z ich strategicznych rezerw.

o 9 am Et (1400 GMT), Surowe futures U.S. Surowe Futures handlowały o 0,3% wyższe w wysokości 77,79 USD za baryłkę, po zrzuceniu 3% podczas ostatniej sesji, podczas gdy umowa Brent wzrosła o 0,3% do $ 80.52, po spadku 1,7% w środę.

U.. Benzynowe kontrakty futurowe RBOB były powyżej 0,1% za 2,2779 USD A Galon.

Oba surowe benchmarki odnotowały swoje najniższe poziomy rozliczeniowe od początku października w środę po rozpoczęciu administracji Biden zażądał skoordynowanego ruchu w celu zwolnienia strategicznych dostaw przez niektórych największych konsumentów Globu w celu ograniczenia globalnych cen energii.

Chiny, największy na świecie importer surowy, potwierdził wcześniej w czwartek, że to było Praca nad uwolnieniem jego rezerw ropy naftowej, podczas gdy Japonia i Korea Południowa odmówiła wzięcia udziału.

Decyzja USA, aby dotrzeć i omówić skoordynowany ruch odzwierciedla frustrację z organizacją krajów eksportujących naftowych i sojuszników, grupa znana jako OPEC +, nad ich odmowa przyspieszenia zwrotu globalnego podaży ropy na poziomie przedprostem .

“Podczas gdy zwolnienie z Spr dostarczyłoby również pewną krótkoterminową ulgę na rynku, który może być wszystkim, co jest konieczne, biorąc pod uwagę oczekiwanie, że globalny rynek ropy mógł powrócić do nadwyżki już na 1Q22,” wspomniane analitycy na ing , w notatce.

Międzynarodowa agencja Energetyczna powiedziała wcześniej w tym tygodniu, że globalna wydajność ropy wzrosła o 1,4 miliona beczek dziennie w zeszłym miesiącu, a następnie dodać aż do listopada i grudnia, ponieważ produkcja w USA jest zwiększona w tandemie z silniejszym Ceny ropy.

Dodatkowo, OPEC Sekretarz Generalny Mohammad Barkindo powiedział w tym tygodniu, aby spodziewa się nadwyżki podaży ropy naftowej już w grudniu, a rynek pozostanie nadmiernie pomocy w przyszłym roku.

Ten oczekiwany wzrost produkcji U.

.