OPEC + widziałem przyklejanie do planowanej wędrówki wyjściowej jako ceny ropy naftowej Bloomberg

OPEC + widziałem przyklejanie do planowanej wędrówki wyjściowej jako ceny ropy naftowej Bloomberg

OPEC + widziałem przyklejanie do planowanej wędrówki wyjściowej jako ceny ropy naftowej Bloomberg

© Reuters. OPEC + widziałem przyklejanie do planowanej wędrówki wyjściowej jako ceny ropy naftowej odbicie

(Bloomberg) – OPEC i jego sojusznicy należy nacisnąć z planowaną ożywieniem produkcji ropy naftowej, gdy spotykają się w przyszłym tygodniu, ponieważ ceny odbijają się z ich sierpnia potknięcia.

Koalicja LED przez Arabię ​​Saudyjską i Rosją stopniowo przywraca ogromną ilość surowej produkcji zatrzymanej podczas pandemii, i prawdopodobnie ratyfikuje kolejną miesięczną ratę, gdy gromadzi się września 1 września, zgodnie z badaniem Bloomberg Ankiety Bloomberg. Kilka Opec + delegaci prywatnie przewiduje ten sam wynik.

surowych rynków zachwiały się wcześniej w tym miesiącu, ponieważ odradzający się pandemic zagrożony popyt w Chinach i USA, ale ceny od tego czasu odzyskały się po wykorzystywaniu paliwa udowodnione odporne na najnowszej fali Coronavirus, dając organizację krajów eksportujących naftową i jego partnerów więcej przestrzeni oddechowej.

. “Niepewności na światowej gospodarce i wyzdrowienie wzrostu w Chinach w dużej mierze oderwały się” – powiedział Ed Morse, szefów towarów Research w Citigroup Inc (NYSE: C). “Jest dobre dowody na to, że dno w cenach ropy było tymczasowe i przesadzone, A jeśli odzyskanie kontynuuje, OPEC + prawdopodobnie trzymać się planu “.

Kartel już wznowił około 45% bezprecedensowej objętości produkcyjnej oszczędności ostatniej wiosny. Zgodnie z planem spearheaded przez saudyjskiego ministra energii Prince Abdulaziz Bin Salman, OPEC + zwróci resztę w miesięcznych przyrostach 400 000 baryłek dziennie do końca 2022.

siedemnaście 22 handlowców, analityków i rafinerów badanych przez Bloomberg nie spodziewali się żadnych zmian w tym harmonogramie Na środowym spotkaniu, co oznacza, że ​​wędrówka października pójdzie dalej zgodnie z planem.

Pod ciśnieniem

OPEC + COALITION Stewardship oleju Rynek utrzymywał wystarczająco wysokie ceny, aby wspierać ożywienie globalnego branży ropy naftowej, a w dużej mierze unikał rodzaju spike, który mógłby zagrozić światowym ożywieniem gospodarczym.

Jednak grupa wciąż napotykająca ciśnienie ze wszystkich stron.

W tym miesiącu pojawiły się plany wzrostu dostaw. Międzynarodowe prymowe ceny zatapiają około 11 dolarów za baryłkę – około 15% – w pierwszych trzech tygodniach sierpnia, gdy Chiny przeanalizowały obloty. Międzynarodowa Agencja Energetyczna, wybitna forecaster, zwalczała jego popyt na resztę roku i ostrzegł o odnowieniu nadwyżki w 2022.

do zaskoczenia wielu obserwatorów OPEC, grupa znalazła się również w drugim kierunku Biały dom publicznie zachęcił go do szybszego ożywienia produkcji w celu chłodzenia podwyższonych cen benzyny. Jednak kilka OPEC + narodów powiedział, że nie słyszeli o bezpośrednim wniosku, a analitycy zawarli Przesłanie Prezydenta Joe Biden został skierowany do publiczności krajowej.

“Myślę, że wyślę wezwanie Bidenowi do dodatkowych beczek prosto do poczty głosowej,” powiedział Helima Croft, Główne towary Strateg na RBC Capital Markets.

Solidny popyt

OPEC + ma niewłaściwych obserwatorów w tym roku , zamrażanie dostaw, gdy przewidywano wzrost i odwrotnie. Ale do tej pory spotykane jest na torze, aby być płynniejszą sprawą niż poprzednia, pozwalająca na 23-narodowego OPEC + sojuszu do utrzymania kursu.

Grupa nie staje przed Łączna perspektywa odnowionych dostaw z Iranu, jak rozmowy z podniesieniem sankcji nas utknęły. A zapotrzebowanie na oleje wydaje się wystarczająco solidne, aby wchłonąć dodatkowe beczki.

ruchu na typowo zajętych ulicach w Chinach wydaje się odzyskać jako kluczowy naród importujący rzuca odrodzenie w Covid-19 sprawy. W U.S. Zużycie benzyny utrzymuje się jako kierowcy próbują jak najlepiej wykorzystać sezon wakacyjny. Latanie nawet powróci w Indiach, gdy ludzie gromadzą się do miejsc turystycznych po miesiącach blokady.

Brent surowe futures, międzynarodowy benchmark, odbił się do 72 USD za baryłkę, podając pewne wytchnienie dla zniszczonych finansów producentów ropy.

“Dopóki chiński rząd wydaje się mieć najnowszy wybuch korywkowy pod kontrolą, myślę, że pozostają z obecnym planem i powtarzają ich zdolności i gotowość do dostosowania w razie potrzeby”, powiedział Croft.