OPEC + widziałem przyklejanie polityki pomimo rajdów ropy naftowej -Sources przez Reuters

OPEC + widziałem przyklejanie polityki pomimo rajdów ropy naftowej -Sources przez Reuters

OPEC + widziałem przyklejanie polityki pomimo rajdów ropy naftowej -Sources przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Logo organizacji krajów eksportujących naftowych (OPEC) jest na zdjęciu na ścianie nowej siedziby OPEC w Wiedniu 16 marca 2010 r. Reuters / Heinz-Peter Bader / Plik Photo

przez Ahmad Ghaddar, Olesya Astakhova i Alex Lawler

Londyn (Reuters) – OPEC + prawdopodobnie trzyma się istniejące polityki umiarkowanej mocy wzrostu w środę, pięć źródeł z grupy producentów powiedział nawet, ponieważ oczekuje, że popyt wzrostu do nowych szczytów w tym roku i jako ceny ropy handlowej w pobliżu ich Najwyższy od 2014 r.

Grupa, która składa się z organizacji krajów eksportujących naftowych i sojuszników prowadzonych przez Rosję i produkuje ponad 40% globalnego podaży, stanęło w obliczu presji z najwyższych konsumentów, takich jak Stany Zjednoczone i Indie do pompowania więcej pomóc w ożywieniu gospodarczym z pandemii.

, ale OPEC + odmówił przestrzegania szybkości zwiększenia Że świat stoi przed niedoborem energii ze względu na słabo obliczone przejścia energetyczne do bardziej zielonych paliw przez spożywanie narodów.

kilku członków OPEC zmagali się do pompy nawet zgodnie z ich kontyngentami z powodu inwestycji w ciągu ostatnich kilku lat.

Five OPEC + Źródła powiedział Reuters we wtorek, że oczekiwali, że ministrowie zgodzili się iść przed planowanym wzrostem 400 000 baryłek dziennie w marcu, pomimo wysokich cen ropy.

“Problem (szybkiego wzrostu) nie pojawił się i wątpię, że będzie – powiedziała OPEC + Źródło, zapytała, czy spotkanie Komitetu Ekspertów OPEC, omówiło wzrost o 400 000 BPD, gdy praktycznie spotkał się we wtorek.

Raport przygotowany przez Komitetę, znaną jako Wspólny Komitet Techniczny (JTC) i postrzegany przez Reuters we wtorek utrzymywał prognozę na światowy wzrost popytu na olej niezmieniony na 2022 r. Na poziomie 4,2 mln BPD.

to powiedział Oczekiwano, że popyt wzrost poziomu przed pandemii w drugiej połowie roku. Zapotrzebowanie na oleje osiągnął szczyt nieco powyżej 100 milionów BPD w 2019 r.

Raport nadal powiedział, że świat stanąłby przed surową nadwyżką w 2022 r. Osiągnięcie 1,3 mln BPD, nieco mniej niż jej poprzednia prognoza 1,4 mln BPD.

Raport zauważył, jednakże, że szereg zagrożeń nadal utrzymuje się na rynku ropy naftowej, w tym “istotnych niepewności” związanych z potencjalnym wpływem wariantu Coronavirusa OMICRON, ciągłe wąskie wąskie wąskie gardła łańcucha dostaw i polityki bankowej centralnej do inflacji.

JTC oznaczało również inne zagrożenia dla odzyskiwania rynku ropy naftowej, cytującej zmienności na rynkach towarowych, ograniczenia na zdolności produkcji ropy naftowej z niedoceniania, wyzwanie wysokiego poziomu zadłużenia w wielu regionach i ryzyk geopolitycznych.

Brent Surowe ceny wynosiły około 89 USD Wtorek, nie za daleko od siedmioletniego wysokości 91,70 $ osiągnięte w zeszłym tygodniu, prowadzony w dużej mierze przez napięcia geopolityczne. [O / R]

Goldman Sachs (NYSE: GS) powiedziała w notatniku była szansa na szybszy OPEC + rampa, biorąc pod uwagę tempo ostatniego rajdu na rynku.

(ta historia jest poprawna, aby naprawić literówki w pkt 2 i 3).

.