OPEC + prawdopodobnie zachowuje politykę wyjściową ropą od września niezmienione, źródła mówią przez Reuters

OPEC + prawdopodobnie zachowuje politykę wyjściową ropą od września niezmienione, źródła mówią przez Reuters

OPEC + prawdopodobnie zachowuje politykę wyjściową ropą od września niezmienione, źródła mówią przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Logo OPEC na zdjęciu przed nieformalnym spotkaniem członkom organizacji krajów eksportujących naftowych (OPEC) w Algierach, Algierii, 28 września 2016 r. Reuters / Ramzi Boudina

Dubaj / Londyn (Reuters) – OPEC + jest prawdopodobne Aby utrzymać politykę wyjściową naftową niezmienioną, gdy grupa spełnia w środę i kontynuować planowany skromny wzrost produkcji, trzy źródła Opec + opowiadały Reuters.

Organizacja krajów eksportujących naftowych (OPEC) i sojuszników, w tym Rosja, wspólnie znana jako OPEC +, spotka się w dniu 1 września, aby omówić wcześniej uzgodniony wzrost o 400 000 baryłek dziennie (BPD) przez następne kilka miesięcy.

U.. Administracja Prezesa Joe Bidenowa wezwała OPEC i sojuszników, aby zwiększyć produkcję ropy na walkę z rosnącymi cenami benzynami, które poglądy są zagrożeniem dla globalnego ożywienia gospodarczego.

w poniedziałek, Brent był W dół 16 centów lub 0,2% przy 72,54 USD baryłkę do 0654 GMT. W zeszłym tygodniu wzrósł ponad 11% w przewidywaniu zakłóceń do produkcji ropy naftowej z huraganu Ida.

, ale źródła OPEC + powiedział, że niedawny wzrost cen ropy były tymczasowe, napędzane głównie przez zakłócenie dostaw w Meksyku i ciężkiej burzy uderzając w wybrzeże Z Gulfu USA w tendencji.

“CENTY Aktualne ceny oleju około 70 dolarów są w porządku. OPEC + prawdopodobnie będzie kontynuowany zgodnie z podwyższeniem o 400 000 BPD” – powiedział jeden źródło.

Inny OPEC + powiedział, że było “bardzo prawdopodobne”, że wzrost o 400 000 BPD pójdzie przed września.

Kuwejt Minister oleju Mohammad Al-Taryfy w niedzielę powiedział Reuters, że w tym tygodniu OPEC + omówiłaby, czy będzie on kontynuowany z planowanym wzrostem lub ponownym rozważeniem i zatrzymał wzrost, że gospodarki krajów Azji Wschodniej i Chiny były nadal dotknięte przez Covid -19 i ostrożność. powinien być wykonany.

Później powiedział później Agencję informacyjną Kuna, że ​​Kuwejt wspiera wszelkie decyzje podjęte przez OPEC + Ministrów oparte na konsensusie.

.