OPEC + Oczekuje się, że zaplanowano wzrost wyjścia z lutego, źródła twierdzą przez Reuters

OPEC + Oczekuje się, że zaplanowano wzrost wyjścia z lutego, źródła twierdzą przez Reuters

OPEC + Oczekuje się, że zaplanowano wzrost wyjścia z lutego, źródła twierdzą przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: 3d drukowane jack pompy olejowej jest widoczne przed wyświetlonym logo OPEC na tym obrazie, 14 kwietnia 2020. Reuters / Dado Ruvic / File Photo

przez Ahmad Ghaddar, Alex Lawler i Olesya Astakhova

Londyn / Moskwa ( Oczekuje się, że Reuters) – OPEC + ma trzymać się planów zwiększenia produkcji w lutym, kiedy spełnia we wtorek, widząc łagodny i krótkotrwały wpływ na popyt z wariantu Coronavirusa OMICRUS, trzy źródła z grupy producentów oleju powiedział w poniedziałek.

OPEC +, grupowanie organizacji krajów eksportujących naftowych (OPEC) i sojuszników prowadzonych przez Rosję, został stopniowo rozwijający rejestrowane obniżki produkcji ropy naftowej 10 milionów beczek dziennie (BPD), uzgodnione około 10% globalnego wyjścia ropy W marcu 2020 r., Aby przeciwdziałać trafieniem do popytu z pandemii.

obecnych planów zobaczyłoby, że podniesie swój lutowy cel produkcji o 400 000 BPD Jak to zrobił każdego miesiąca od sierpnia, kiedy zaczął odpoczywać 5,8 mln BPD pozostałych cięć.

Do końca stycznia Grupa pozostaje z około 3,4 mln BPD Cut, aby zrelaksować się do końca września, zgodnie z umową lipca 2021 r.

OPEC spotkał się w poniedziałek i zgodził się wyznaczyć Haitham Al-Ghais, dawnego gubernatora Kuwejckiego do OPEC, jako nowego sekretarza generalnego, aby odnieść sukces Nigerii Mohammada Barkindo, zgodnie z oświadczeniem OPEC.

Al-Ghais przejmie rolę w dniu 1.

“Chciałbym zaoferować moje serdeczne gratulacje dla Haitham Al Ghais na jego spotkaniu, przez Acclamation, jako kolejny sekretarz generalny OPEC” – powiedziała Saudyjska energia Minister Prince Abdulaziz Bin Salman Bin Abdulaziz.

Spotkanie przez Acclamation, bardziej nieformalny proces, był ideą ministra energii saudyjskiej, źródło wiedzy o tej sprawy, a jest Wyjazd z głosowania, aby znaleźć konsensus wśród wszystkich państw członkowskich, które wykorzystywały do ​​wyboru generałów sekretarz trudniej.

Spotkanie, na początku spotkania trwającego około godziny, kontrastuje z poprzednimi przedłużającymi wyborami, gdy kilka krajów czasami nominowali kandydatów.

W raporcie technicznym obserwowanym przez Reuters w niedzielę, OPEC + odgrywał wpływ na rynek ropy z wariantu Omicron.

“Wpływ … oczekuje się, że będzie łagodny i krótkotrwały, ponieważ świat staje się lepszy do zarządzania COVID-19 i jego powiązanymi wyzwaniami”, powiedział raport Wspólny Komitet Techniczny (JTC).

“Jest to dodatek do stałego perspektywy gospodarczej zarówno w zaawansowanych, jak i wschodzących gospodarkach”, dodano.

Podczas gdy Grupa podnosi swoje cele, jego wzrosty produkcji nie utrzymywały tempa, ponieważ niektórzy członkowie zmagają się z ograniczeniami pojemności.

. OPEC + producenci oleju przegapili swoje cele produkcyjne o 650 000 BPD w listopadzie i 730 000 BPD w październiku, międzynarodowej agencji energetycznej (IEA) w zeszłym miesiącu. [IEA / M]

Grafika: salda na rynku oleju w 2022- https://graphics.reuters.com/oil-opec/klvykqgezvg/Chart.png

W scenariuszu bazowym raportu JTC, OECD handlowe zapasy olejowe w 2022 Pozostań poniżej średniej 2015-2019 w pierwszych trzech kwartałach przed wzrostem ponad średnio o 24 miliony beczek w czwartym kwartale.

Dane pokazują jednak Grupę jest bardziej uparty na rynku rynku naftowego niż jej poprzednia prognoza w grudniu.

Zmienił deficyt 2021 o 300 000 bpd do 1,5 miliona BPD i przycinał nadwyżkę 2022 z 1,7 mln BPD do 1,4 mln BPD.

.