OPEC +, aby omówić odpowiedź na najnowszy wariant Covid w tym tygodniu przez Bloomberg

OPEC +, aby omówić odpowiedź na najnowszy wariant Covid w tym tygodniu przez Bloomberg

OPEC +, aby omówić odpowiedź na najnowszy wariant Covid w tym tygodniu przez Bloomberg

© Reuters. OPEC +, aby omówić odpowiedź na najnowszy wariant Covid w tym tygodniu

(Bloomberg) – OPEC i jego sojusznicy omówi ich reakcję na wariant OMICRON Coronavirus na spotkaniu w tym tygodniu, chociaż ich wiedza o potencjalnym wpływu na rynki ropy pozostaje ograniczona.

Komentarze w poniedziałek z Rosji i Arabii Saudyjskiej, przywódcy OPEC +, są najnowszym znakiem Grupa może ponownie rozważyć swój planowany wzrost produkcji stycznia. Olej został niepokojący w ostatnich dniach, ponieważ wzrost cen o wrześniu i październiku był prawie wymazany przez nagłe spadek wywołany przez pojawienie się nowego wariantu Covid-19.

Spotkanie Komitetu Ministrowego Wspólnego Ministerialnego OPEC w tym tygodniu jest “przełożony, aby uzyskać więcej informacji na temat bieżących wydarzeń, w tym nowego szczepu wirusa” – powiedział rosyjski wicepremier Aleksander Novak powiedział w oświadczeniu.

Decyzja o opóźnieniu spotkań technicznych “pozwoli nam przynajmniej wygrać, nawet jeśli nasza wiedza jest nadal ograniczona” o konsekwencji Omicron na rynki ropy, saudyjskiej minister energii Prince Abdulaziz Bin Salman, powiedział dziennikarzom w Dhahranu.

Surowy futures opasł ponad 10% zarówno w Londynie, jak iw Nowym Jorku w piątek, w piątek wśród obawia się, że Omicron, po raz pierwszy zidentyfikowany w Republice Południowej Afryki, może uderzyć w popyt. Olej odzyskał niektóre z tych strat w poniedziałek, z benchmarkem Brent Trading ponad 76 USD za baryłkę, jak oceniali handlowcy Sytuacja.

ministrów z organizacji krajów eksportujących ropy naftowej i jego partnerów zaplanowano na spotkanie w dniu 2 grudnia, aby ustawić politykę produkcji ropy na ropę. Podczas gdy zgodzili się zwiększyć produkcję o 400 000 baryłek dziennie na ostatnich kilku spotkań, Niektórzy delegates mówią, że mogą rosnąć wzrost wydajności w krótkim okresie. Rynek został skomplikowany przez wirusa i wydanie Awaryjne zapasów oleju przez niektórych kluczowych konsumentów, takich jak U.S, w zeszłym tygodniu.

Morgan Stanley spodziewa się, że OPEC + wstrzyma swój wzrost produkcji w przyszłym miesiącu, podczas gdy JPMorgan Chase & Co. przewidywał, że wędrówka zostanie zawieszona w pierwszym kwartale przyszłego roku, nawet przed pojawieniem się wariantu Omicron.

Decyzja wyjściowa

, podczas gdy Novak powiedział wcześniej w poniedziałek, że nie powinno być żadnych pośpiech decyzji, zgodnie z TASS Agent Agency, a Książę Abdulaziz odmówił skomentowania na spotkaniu OPEC +, było jasne, że grupa była gotowa do dokładnych dyskusji na temat jego strategii.

Sojusz będzie mówił o “potrzebie środków”, aby rozwiązać sytuację na rynku, powiedział Novak.

nie skomentował, czy Rosja wspierałaby żadną zmianę w najbliższej wartości produkcji Grupy. Jednak naród największe firmy produkujące wyczerpują się wolnej pojemności, a tempo rosyjskiego wzrostu wzrostu oleju spowolniło w tym miesiącu. Może to dać Rosję, powodem, dla którego nie sprzeciwia się tymczasowym zatrzymaniu w rampie OPEC +.

Prezydenta Rosji Vladimir Putin i jego U.S. Countertpart Joe Biden raczej nie mówią przed spotkaniem OPEC +, ale może to zrobić przed końcem roku, rzecznik Kremla Dmitry Peskov powiedział reporterzy. Biden miał wcześniej wezwanie kluczowych krajów produkujących naft naftowych, aby uzyskać więcej i sprowadzić globalne ceny paliw, wezwanie, jaką oparli się saudyjczycy i Rosjan.

(Aktualizacje w całym komentarzom ministra energii Saudyjskiej)

© 2021 Bloomberg LP.