Omicron, Zapasy szczepionek, Twitter: 3 rzeczy do oglądania przez Investing.com

Omicron, Zapasy szczepionek, Twitter: 3 rzeczy do oglądania przez Investing.com

Omicron, Zapasy szczepionek, Twitter: 3 rzeczy do oglądania przez Investing.com

© Reuters. Przez Sam Bughedda

Techniki ryknął w poniedziałek od ostatniego tygodnia, który wysłał średnia przemysłowa Dow Jones do jego gorszego dnia roku.

inwestorzy kupili dip, korzystając z ostrych sprzedaży w akcjach technicznych. Ale było też trochę wiadomości. Założyciel Twittera i CEO Jack Dorsey powiedział, że wkroczy z firmy Social Media.

Początkowo Twitter zapas podskoczył 10% tylko po to, by obrócić się niższy, jak dzień kontynuował.

Inwestorzy zdawali sobie sprawę z nowego wariantu Omicron Coronavirusa w kroku po weekendzie nagłówków. Wiele krajów na całym świecie, w tym w Japonii i Izraelu zamknął granice dla cudzoziemców lub wszczęte częściowe zakazy podróży, aby zawierały rozprzestrzenianie wariantu.

Istnienie wariantu jest tym, co wysłało główny indeks na wolny spadek w piątek, co było skróconą sesją handlową w magazynach linii lotniczych USA znajdowały się w centrum uwagi Nowe ograniczenia podróży wpłynąłyby na ich ożywienie, choć weekend był jednym z najbardziej ruchliwych dla biznesu od początku pandemii.

Prezydent Joe Biden powiedział w poniedziałek U.

Oto trzy rzeczy, które mogą wpływać na rynki jutro:

1. Omicron Fears

Kto powiedział w poniedziałek Wariant Coronavirusa Omicron miał bardzo wysoki ryzyko zakażenia, a wiele krajów dołączyło do listy tych zidentyfikowanych przypadków. Olej odzyskany po wielkim sprzedaży po piątku, ponieważ nadzieje rósł, że wariant może okazać się łagodniejszy niż początkowo obawiała się.

Światowa Organizacja Zdrowia doradzała z 194 ról członkowskich, że każdy wzrost infekcji może mieć poważne konsekwencje, ale nie powiedzieli żadnych zgonów do nowego wariantu.

2. Zapasy szczepionkowe

Moderna Inc (NASDAQ: MRNA) Zgromadzony w poniedziałek po pomijaniu Emicron monitujący decydentów, aby zbadać, czy będzie musiał wytworzyć nowy strzał wzmacniacza. CEO Moderna, Stephane Blank, powiedział CNBC, że opracowanie strzału wzmacniacza wyraźnie zaprojektowano miesiące do nowego wariantu, ale wyższa dawka jego obecnego strzału może być gotowa. Jednak uznał również, że wariant prawdopodobnie będzie w większości krajów już. W niedzielę główny oficer medyczny Paul Burton powiedział, że podejrzewasz nowy wariant, może wyróżnić aktualne szczepionki, ale będą dowiedzieć się więcej w ciągu najbliższych kilku tygodni.

3. Zmiany Twitter

Twitter Inc (NYSE: TWTR) CEO Jack Dorsey ma ustąpić z jego roli, firma społecznościowa potwierdziła poniedziałek. Inwestorzy prawdopodobnie będą nadal odgadnąć na tym, co jego wyjazd oznacza na przyszłość Twittera, co stanęło w obliczu krytyki w ostatnim roku na treść na platformie. Nowy dyrektor generalny Parag Agrawal jest dawnym oficerem technologii. “Zdecydowałem się opuścić Twitter, ponieważ wierzę, że firma jest gotowa do poruszania się od swoich założycieli” – powiedział Dorsey za notatkę, którą wysłał na Twitterze.

– przyczynił się do tego raportu