Olej w pierwszym tygodniowym zysku po sześciu na czerwono; Zmienność oznaczona przez Investing.com

Olej w pierwszym tygodniowym zysku po sześciu na czerwono; Zmienność oznaczona przez Investing.com

Olej w pierwszym tygodniowym zysku po sześciu na czerwono; Zmienność oznaczona przez Investing.com

© Reuters. Przez Barani Krishnan

Investing.com – Ceny ropy naftowe opublikowały swoje pierwsze tygodniowe zysku po sześciu na czerwono, z analitykami ostrzeżenie o większej zmienności, ponieważ rynek stara się zarządzać presją spadkową z wiadomości związanych z OMICRON i stawki Hike Bohers amid Optymizm o wykorzystaniu energii nadejście.

West Texas Intermediate, benchmark dla surowców USA, osiadł 73 centów, czyli 1%, przy 71,67 USD baryłkę. Na tydzień WTI zyskał 8,1%. W zeszłym tygodniu uderzył w czteromiesięczny niski w wysokości 62,48 USD w zeszłym tygodniu na obawy związane z Omicron, po wysokości siedmioletniej w wysokości 85,41 USD w połowie października.

Londyn-handlowany Brent, globalny benchmark na olej, również osiadł 73 centów w ciągu dnia jak WTI, zdobywając prawie 1%, aby osiedlić się o 75,15 USD. Na tydzień Brent wykazał wzrost o 7,7%. W zeszłym tygodniu spadł do 65,80 $, od roku 2014 o wysokości 86,70 $ w połowie października.

“Omicron jest nadal dużym czynnikiem ryzyka” Phil Flynn, analityk w CHICAGO’s Cena Futures Grupa i bull olejowy, powiedział, że surowe ceny wykazały wzrost o około 7% w tygodniu po utracie około 20% w ciągu sześciu poprzednich tygodni.

Na tej samej notatce Flynn wskazywał na historię Bloomberg, że poziomy ruchu pasażerskiego na autostrady autostrady międzystanowej w USA powróciły do ​​poziomów wstępnych, z milami napędzanymi o 0,3% na czterotygodniowej przeciętnej średniej, pierwszej wartości dodatnich od 2020 r. . Omicron może – lub nie może – zmienić trend, “powiedział Flynn, odnosząc się do cytatu w tej historii

prawie 80% 40-dziwnych przypadków omicron zgłoszonych w Stanach Zjednoczonych były w pełni szczepione, z jedną trzecią im nawet otrzymywali dawkę wspomagającą, ośrodki amerykańskie do kontroli choroby i zapobieganie w czwartek, dalsze komplikowanie wysiłków na rzecz przeciwdziałania najnowszym wariancie Covid.

Global Health Experts, w tym najlepszy wirusolog i doradca Dr. Anthony Fauci, mówią Efekty omicrona wydawały się mniej Siwa niż początkowo pomyślała. Pfizer (NYSE: PFE) i jego partner Biontechów również powiedział trzy dawki ich szczepionki może zneutralizować wariant.

Ale wiadomości w czwartek wykazały również, że Omicron był 4,2 razy bardziej przekazywany niż wariant Delta Covid, który doprowadził do odrodzenia się w hospitalizacji i zgonach na całym świecie. Nie wiadomo, że wskaźnik śmiertelności nowego szczepu, choć jego stopa rozprzestrzeniania wystarczyła strach.

Wirus na bok, obawia się, że rezerwa federalna może wyruszyć na podwyżkę stawki przez pierwszy kwartał przyszłego roku, w porównaniu z morzem lub późnym 2022 r. Wziąże również na rynki finansowe, w tym sektor energetyczny.

USA Ceny konsumentów wzrosły o 6,8% w roku do listopada, utrzymując swój wzrost szaleństwa po najszybszej ekspansji od prawie czterech dekad miesięcznie wcześniej, Departament Pracy ogłosił w piątek.

Rezerwa federalna ściśle obserwuje liczby na inflacji USA I zatrudnienie, między innymi, aby określić czas pierwszej wędrówki po pandemii. Bank centralny utrzymał stopy niezmienione w odległości od zera do 0,25% od wybuchu Covid-19 w marcu 2020 r.

Nas bezroboła roszczenia, w międzyczasie przyszedł w 184 000 w zeszłym tygodniu, najniższy od ponad 50 lat, ponieważ rynek zatrudnienia wznowił swoje Dynamiczne odzyskiwanie z pandemii, dane działu pracy.

.