Olej w dół, więcej krajów dokręcić środki na ograniczenie rozprzestrzeniania się OMICRON przez Investing.com

Olej w dół, więcej krajów dokręcić środki na ograniczenie rozprzestrzeniania się OMICRON przez Investing.com

Olej w dół, więcej krajów dokręcić środki na ograniczenie rozprzestrzeniania się OMICRON przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Olej był wtorek wtorek rano w Azji, z obawami o zapotrzebowanie na paliwo rosnące po więcej krajach zaostrzył środki na ograniczenie rozprzestrzeniania się wariantu OMICRON COVID-19.

Brent Oil Futures spadły 0,52% do 74 USD do 10:49 PM ET (3:49 AM GMT), a przyszłość WTI spadły o 0,56% do 70,89 USD.

Organizacja krajów eksportujących naftowa w poniedziałek podniósł prognozę światowego popytu na ropę na pierwszą kwartał 2022 r. I będzie trzymać się jej oś czasu w celu powrotu do poziomu użytkowania ropy naftowej. Kartel oczekuje również, że Omicron będzie miał łagodny i tymczasowy wpływ.

“Handlowcy energetyczni nie chcą postawić przeciwko organizacji krajów eksportujących naftowych i sojuszników (OPEC +), ale wszystkie krótkoterminowe ryzyko związane z Omicronem do amerykańskich rezerwy federalnej zacieśnienie polityki pieniężnej okazuje się bardzo destrukcyjne dla krótkoterminowego perspektywy W przypadku cen ropy naftowej “Oanda starszy analityk Edward Moya powiedział Reuters.

” Wirus rozprzestrzenił się w całej Europie dostarcza większy hit niż oczekiwano, a kiedy obliczysz spotkania rodzinne na święta, krótkoterminowe perspektywy mogłyby zostać wycięte przez następny miesiąc . “

Wielkiej Brytanii zgłosił pierwszą śmierć związaną z Omicronem, powiedział premier Boris Johnson. Inne kraje, w tym Norwegia, zaostrzają środki ograniczające do ograniczenia rozprzestrzeniania wariantu. W Azji Pacyfiku Chiny również zgłaszały swój pierwszy przypadek omicron i Prowincja Zhejiang walczy ze swoim pierwszym klastrem Covid-19 w 2021.

Tymczasem, Azjatycki Bank Rozwoju we wtorek obniży swoje prognozy wzrostu do rozwijania Azji na 2021 i 2022. Niepewność i ryzyko spowodowane przez Omicron mogą również wpływać na popyt na paliwo.

Oczekuje się, że zaspokojenie wyjście do umywalki US Basina US BASIN. 2022, zgodnie z miesięczną prognozą poniedziałkowej z Administracji Informacji Energetycznej USA. Inwestorzy czekają teraz na Surowe dane dotyczące dostaw z amerykańskiego Instytutu Petroleum, należne później w ciągu dnia.

.