Olej w dół 6 tygodnia w rzędzie pomimo optymizmu przez Opec Move przez Investing.com

Olej w dół 6 tygodnia w rzędzie pomimo optymizmu przez Opec Move przez Investing.com

Olej w dół 6 tygodnia w rzędzie pomimo optymizmu przez Opec Move przez Investing.com

© Reuters. Przez Barani Krishnan

Investing.com – amerykańskie ceny ropy naftowej spadły w piątek, publikując szóstą prostą cotygodniową stratę, mimo OPEC sygnalizującym, że był gotowy do powrotu do produkcji w dowolnym momencie, jeśli obawy nad Omicron nadal boli popyt na energię.

Po zamknięciu niższe przez pięć dni w sześciu, surowe ceny wzrosły w czwartek i pozostały wyższe przez większość piątku. Ale w osadzie, WTI lub West Texas Pośrednim benchmarku dla Surowego U.

analityków przeczytali początkowe odbicie jako znak zaufania rynku w decyzji OPEC +, aby opuścić swoje wyniki niezmienione na razie, z zastrzeżeniem w celu zmiany powinno popytać upadek w pierwszym kwartale 2022.

“Cokolwiek początkowe komfort objął rynek Decyzja OPEC wydaje się odparowała, a teraz jest znowu obawy, że ta rzecz będzie Wróć i ugryź nas z tyłu, “powiedział John Kilduff, Partner założyciela ponownie Capital, Fundusz Hedge Energy w Nowym Jorku.

WTI osiadł 24 centów lub 0,4%, przy 66,26 USD za baryłkę. Na tydzień, benchmark USA wynosił 2,8%. WTI był również poza 20% przez ostatnie sześć tygodni połączone, po uderzeniu siedmioletniego wysokości 85,41 USD w ciągu tygodnia zakończonego 15.

London-handlowany Brent Surowy, globalny benchmark do oleju, osiadł 21 centów lub 0,3 %, za 69,88 USD. Było to jednak 4% na tydzień, a 18% przez ostatnie sześć tygodni połączone, po trafieniu na rok 2014 w wysokości 86,70 $ w ciągu tygodnia do połowy października.

Saga Omicron wydaje się obrócić rajd na rajdzie 2021 na głowie, przynosząc zatrzymanie wzrostu wzrostu cen, w których wiele myśli skierowała się do 100 dolarów za baryłkę lub minimum 90 $, do końca roku. Niezależnie od odwrócenia cen w ciągu ostatnich sześciu tygodni, WTI pozostaje o 36% na rok, podczas gdy Brent pokazuje zysk 35%.

Ponieważ organy ochrony zdrowia ogłosiły pierwszą amerykańską przypadek Omicron w Kalifornii w środę, nastąpiło co najmniej osiem innych infekcji zgłoszonych, pięciu z nich w Nowym Jorku – wczesnym Epicentrum COVID-19 w 2020 r.

Zdrowie Nowego Jorku Komisarz Dave Chokshi powiedział, że przypadki w mieście wskazały wspólnotowe rozprzestrzenianie się Omicrona, niezależnie od zakażeń, które bezpośrednio wystąpiły od podróży do Republiki Południowej Afryki, gdzie szczep został po raz pierwszy wykryty.

“To nie tylko ludzie, którzy podróżują do Afryki Południowej lub do innych części świata, gdzie Omicron został już zidentyfikowany” – powiedział Chokshi.