Olej osiada 10 USD / bbl w największym codziennym spadku od 2020 roku przez Reuters

Olej osiada 10 USD / bbl w największym codziennym spadku od 2020 roku przez Reuters

Olej osiada 10 USD / bbl w największym codziennym spadku od 2020 roku przez Reuters

2/2 © Reuters. Plik Foto: Cysterna olejowa czeka w linii w oceanie poza portem Long Beach-Port Complex Los Angeles, pośród choroby Coronavirus (Covid-19) Pandemic, w Los Angeles, Kalifornia, USA, 7 kwietnia 2021. Reuteria / Lucy Nicholson / Plik Zdjęcie 2/2

przez Laura Sanicola i Jessica Resnick-Ault

(Reuters) – ceny ropy zanurzone 10 USD za baryłkę w piątek, ich największy jednodniowy spadek od 2020 roku, jako nowy wariant Coronavirusa Straszni inwestorzy i dodali do obaw, że nadwyżka dostaw może puchnąć w pierwszym kwartale.

oleju spadł z globalnymi rynkami akcji na obawy wariant, może tłumić wzrost gospodarczy i zapotrzebowanie na paliwo.

Światowa Organizacja Zdrowia wyznaczyła nowy wariant, który o imieniu Omicron, jako “troski”, zgodnie z południowoafrykańskim ministrem zdrowia.

Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Gwatemala i Europejska Kraje należą do osób, aby ograniczyć podróże z Afryki Południowej, gdzie wykryto wariant.

Brent surowy osiedlił się w dół 9,50 USD lub 11,6%, do 72,72 USD baryłkę, tygodniowy spadek ponad 8%.

U.S. West Texas Intermediate (WTI) Surowy rozliczył się 10,24 USD w piątek lub 13,1%, przy 68.15 USD beczki, spadku ponad 10,4% w tygodniu w wysokim obrocie wolumenu po czwartkowym święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych.

“Rynek faktoring w najgorszej sytuacji scenariusza, w której ten wariant powoduje ogromne zniszczenie zapotrzebowania” – powiedział Bob Yawger, dyrektor przyszłości energetycznej w Mizuho.

Obie umowy spadły do ​​piątego tygodnia strat, a ich straty w warunkach bezwzględnych od 2020 r., Kiedy WTI odwrócił się po raz pierwszy, wśród poślizgu zasilania indukowane Coronavirus.

wiadomości o wariancie spowodowały, że rutyki na rynku producent i narody konsumenckie.

“Największym strachem jest to, że będzie odporne na szczepionki i będzie masywną niepowodzeniem dla krajów, które przyniosły korzyści z ich wdrożeń” – powiedział Craig Ellam, starszy analityk rynku w Oanda.

OPEC + jest również monitorowaniem wydarzeń wokół wariantu, Źródła powiedział w piątek, z pewnymi wyrażającymi obawami, że może pogorszyć ochronę na rynku ropy naftowej mniej niż tydzień przed spotkaniem w celu ustalenia polityki.

naukowców do tej pory dotychczas wykryty tylko wariantu Omicron w stosunkowo małych liczbach, głównie w Republice Południowej Afryki, ale także w Botswana, Hongkongu i Izraelu, ale są zaniepokojeni wysoką liczbą mutacji, które mogłyby uczynić go odpornym na szczepionkę i bardziej transmisję .

Twórców leków Pfizer (NYSE: PFE) i Biontech powiedzieli, jeśli jest to konieczne, będą mogli przeprojektować swój strzał w ciągu 6 tygodni i wysyłać początkowe partie w ciągu 100 dni.

. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Południowej Afryki powiedział, że mówi do Wielkiej Brytanii, aby spróbować go ponownie rozważyć zakaz podróży.

“Naszym bezpośrednim problemem jest szkody, że niniejsza decyzja spowoduje zarówno branżach turystycznych, jak i przedsiębiorstw obu krajów,” minister spraw zagranicznych Naledi Pandor powiedział w oświadczeniu.

cen ropy ropy ropy wzrosły na początku tygodnia jako organizacja krajów eksportujących naftowych i jego sojuszników (OPEC +) sugeruje, że może zwiększyć produkcję w odpowiedzi na strategiczne zwolnienie z dużych krajów spożywczych, które są członkami Międzynarodowej Agencji Energetycznej.

Taka wersja była prawdopodobnie pęcznienia dostaw w nadchodzących miesiącach, powiedział OPEC źródło, w oparciu o ustalenia panelu ekspertów, które doradzają Ministrów OPEC.

Obłożnie prognozy Outlook na spotkanie 2 grudnia, gdy Grupa omówi, czy dostosować swój plan, aby zwiększyć produkcję o 400 000 beczki dziennie w styczniu i poza nią.

“Wstępna ocena OPEC Uwolnienie skoordynowanego (zapasu) i nagłym pojawieniu się nowego wariantu koronavirusa podnosi poważne obawy dotyczące wzrostu gospodarczego i równowagi ropy w nadchodzących miesiącach – powiedział analityk PVM Tamas Varga.

.