Olej na 7 prosty dzień, gdy sylwestra zamyka się przez Investing.com

Olej na 7 prosty dzień, gdy sylwestra zamyka się przez Investing.com

Olej na 7 prosty dzień, gdy sylwestra zamyka się przez Investing.com

© Reuters. Barani Krishnan

Investing.com – Ceny ropy wzrosły na dniu siódmego prostego, a także sylwestrowa wigilia, na optymizmie o globalnej podróży w 2020 r. Pomimo ryzyka oczekiwanego od wariantów Covid.

Saudi King Salman wezwanie producentów oleju do trzymania się czapek wyjściowych OPEC + “s, aby zapewnić stabilność rynkową wspieraną również surowe ceny w czwartek. 23-narodowego olejenia sojuszu, prowadzony przez Arabię ​​Saudyjską i Rosją, spotyka się z 4 stycznia, aby potwierdzić 400 000 barył-dziennego wzrostu wydajności na luty, jeśli uzna za stosowne warunki rynkowe.

West Texas Intermediate, benchmark dla Surowy U.S. WTI wzrosła ponad 13% w ciągu ostatnich siedmiu sesji, po zatrzaskującego do trzech tygodni niskiej w wysokości 66,04 USD w dniu 20 grudnia obawy o falę zakażeń Omicron zgłoszonych w tym tygodniu. Rok-to-date, benchmark USA wynosi 58%.

. London-handlowany Brent, globalny punkt benchmarku oleju, osiadł 9 centów lub 0,1%, za 79,32 USD. Brent ma ponad 11% od 20 grudnia niski w wysokości 72,87 USD. Rok-to-date, globalny punkt benchmarku wynosi 53%.

USA władze zdrowia, prowadzone przez centra do kontroli choroby i zapobiegania, zapewniły Amerykanów w ciągu ostatniego tygodnia, że ​​Omicron był mniej ryzykowną formą koronavirusa w porównaniu z oryginalnym obciążeniem COVID-19 lub wariantu Delta, zwłaszcza dla tych, którzy są zaszczepiony.

Średnia liczba codziennych przypadków Coronavirus w Stanach Zjednoczonych trafiła na rekordową wysoką 258 312 w ciągu ostatnich siedmiu dni, figury opracowane przez Reuters pokazały w środę. Raport nie określił, ile z tych zainfekowanych zostało naruszonych. Oddzielnie dane CDC pokazują, że ponad 61% całkowitej populacji USA jest w pełni szczepione, a ponad 32% w pełni szczepionych dorosłych otrzymało wzmacniacz.

Ostateczne tygodnie grudnia Są zazwyczaj silne okresy dla zużycia benzyny i oleju napędowego w Stanach Zjednoczonych, gdy ludzie biorą na drogę na Boże Narodzenie, Nowy Rok i podróże wakacyjne. Aktywność transportowa jest również ciężka o tej porze roku z powodu sezonowych dostaw upominkowych.

Tygodniowe dane zapasów oleju z administracji informacji energetycznej w środę wzmocniły te trendy.

Surowe zapasy spadły o 3,576 milionów beczek w ciągu tygodnia 24 grudnia, OOŚ zgłosił w cotygodniowym raporcie o statusie ropy naftowej.

analityków branżowych śledzonych przez Investing.com przewidywał spłatę około około 3,233 miliona baryłek na tydzień.

Najnowsza surowa kropla zapasów, a następnie spadki z powrotem do tyłu 4,715 mln i 4,584 mln baryłek w dwóch poprzednich tygodniach, które również przekroczyły oczekiwania.

W aberracja do zwykłego konsumpcji, amportepiles benzynowych U. Wśród obcięcia aktywności społecznej wywołanej przez obawy Omicron.

W zeszłym tygodniu, zużycie benzyny powróciło do trendów sezonowych, z zapasami spadającymi o 1,459 mln baryłek, ich najwięcej od początku listopada. Analitycy prognozowali zużycie benzyny w wysokości 31 000 baryłek na ostatni tydzień.

Zapasy destylatów spadły również przez znaczne 1,726 milionów beczek w zeszłym tygodniu, najwięcej w ciągu trzech tygodni, w porównaniu z oczekiwaniami na spłatę 59 000 baryłek.

.