Olej grzewczy w USA, zapasy wysokoprężne dzieli, ponieważ popyt wznosi się przez Reuters

Olej grzewczy w USA, zapasy wysokoprężne dzieli, ponieważ popyt wznosi się przez Reuters

Olej grzewczy w USA, zapasy wysokoprężne dzieli, ponieważ popyt wznosi się przez Reuters

3/3 © Reuters. Plik Photo: Snow Fall obejmuje miasto podczas zimowej burzy w Miamisburg, Ohio, U.S. 17 stycznia 17, 2022. Reuters / Megan Jelinger / Plik Photo 2/3

przez Laura Sanicola

(Reuters) -U.S. Zaopatrzenie paliw, takich jak olej napędowy i olej opałowy, a rafineruje problemy z uzupełnianiem, które dostarczają, co może utrzymać ceny podwyższone przez miesiące.

Zapotrzebowanie na destylatów prowadzi przed poziomami przedm pandemicznymi przez miesiące na silnej działalności produkcyjnej i ciężarowej oraz większe eksport do Europy. Jednak produkcja nie utrzymywała się, ponieważ niektóre rafinerie zamknęły się, ponieważ pandemia CoronaVirus rozpoczęła się, podczas gdy inni odkładają konserwację.

Sytuacja ma wpływ na inflację dla konsumentów i użytkowników końcowych, a analitycy mówią, że wyższe koszty mogą się utrzymywać jako rafinerów uważają, że trudniej jest wykonać wystarczającą ilość produktów.

As czwartek, wyceniono kontrakty futures oleju ogrzewania Za 2,83 USD, najwyższa cena za siedem lat.

Dostępność paliwa jest już testowana przez Temperatury FRIGID Cięcie przez większą część Stanów Zjednoczonych i oczekuje się, że utrzyma się przez wiele dni. To zwiększyło zapotrzebowanie na energetykę gazu ziemnego, a niektóre media na ścieżce przeziębienia przygotowują się do wykorzystania bardziej oleju paliwowego destylatu, aby spełnić popyt.

amerykańskiego zapotrzebowania na destylat w 2021 r. Działa na poziomie około 5% powyżej poziomów pandemicznych, wprowadzenie zapasów na 15% mniej niż pięcioletni średnio średniej https://graphics.reuters.com/usa-distillate/lgpdwxordvo, zgodnie z Do danych administracji informacji o informacjach energii. Wschodnie Wschodnie Stockpiles są ich najniższe od 2020 r.

, gdy zapasy są niskie, rafinerki ogólnie reagują, zwiększając wyjście. Jednak globalna zdolność rafinacyjna skurczyła się o ponad 2 miliony baryłek dziennie podczas pandemii, a potencjał rafinacji USA Rok spadł o 4,5% do 18,1 miliona baryłek dziennie (BPD), zgodnie z danymi federalnymi.

U.. Rafinerów nadal prowadzą rośliny w niższych stawkach niż pięcioletnia średnia, aby uniknąć wytwarzania zbyt dużej ilości paliwa strumieniowego, gdzie popyt nadal pozostaje na poziomie 2019 roku.

“W rzeczywistości nie widzimy czystej ścieżki w najbliższej przyszłości, aby móc uzupełnić zapasy wysokoprężne”, powiedział Gary Simmons, główny oficer handlowy w Valero, podczas wywołania zarobków firmy w zeszłym tygodniu.

Krajowa średnia cena dla Diesla ostatnio wynosiła ostatnio 3,78 USD za galon, najwyższy od września 2014 r. W miejscach takich jak Nowa Anglia, pokolenie oleju jest gwałtownie, co może zwiększyć ceny. Według operatora siatki ISO Nowa Anglia, pokolenie oleju było o 11% w piątek, z chłodniejszą pogodą po drodze.

cen powinna łatwość ułatwienia, że ​​dotacje zimowe i popyt na ogrzewanie opuszcza paliwo, umożliwiając znowu budowania zapasów, zgodnie z Do Troy Vincent, starszego analityka rynku na rynkach badacza DTN. Ale jeśli koszt ropy naftowej wykorzystywał do destylatów pozostaje wysoki, ceny paliwa mogą pozostać podwyższone.

“Są ta wyjątkowa dynamika tej zimy, która pomogła zapasów ciśnieniowych, więc trudno jest czytać na tym, co będzie wyglądał na rynku paliwu na wiosnę” – powiedział Vincent.

MARCHING Backwards

Oczekiwania na rzadkie zapasy destylatu pchnąły rynek oleju grzewczego do tyłu, termin rynkowy na sytuację, w których ceny bieżące są wyższe niż oczekiwano przyszłych cen.

Kilku handlowców z lukratywnymi długoterminowymi kontraktami pamięci masowej długoterminowej wybierają nie odnawianie ich, ponieważ nie ma motywacji finansowej do przechowywania oleju napędowego, powiedzieli handlowcy.

handlowców zarabiają od maja do lutego, płacąc w celu przechowywania paliw destylowanych w zamian za ich sprzedaż kiedy są warte więcej w przyszłości. Ale wysoka cena aktualna sprawia, że ​​mniej kusząca gra.

w Europie rejestrowe wysokie ceny gazu ziemnego doprowadziły do ​​refinansowania europejskich w celu zmniejszenia produkcji, aby zaoszczędzić na tych kosztach. To zaostrzone tam zapasy, zwiększając sześciomiesięczny europejski rozrzutnik Diesla do jego najszerszej backstandation od marca 2008 w zeszłym tygodniu. W wyniku tego w rezultacie wzmocniły się eksport popytu.

.