Odzyskiwanie Chin osłabia się jako epidemia Delta dodaje nowe ryzyko Bloomberga

Odzyskiwanie Chin osłabia się jako epidemia Delta dodaje nowe ryzyko Bloomberga

Odzyskiwanie Chin osłabia się jako epidemia Delta dodaje nowe ryzyko Bloomberga

© Reuters. Odzyskiwanie Chin osłabia się jako epidemia Delta dodaje nowych ryzyk

(Bloomberg) – Aktywność gospodarcza Chin spowolniła więcej niż oczekiwano w lipcu, ze świeżych epidemii wirusów, dodając nowe ryzyko na odzyskanie już trafionych powodziami i słabym globalnym zapotrzebowaniem.

Wszystkie główne dane nieodebrane prognozy: Sprzedaż detaliczna rozszerzyła 8,5% w lipcu od roku wcześniej niższa niż 10,9% przewidziana przez ekonomistów; Wydajność przemysłowa wzrosła 6,4% w porównaniu z medianą szacunkową 7,9%; Inwestycja stałego aktywów wzrosła o 10,3% w pierwszych siedmiu miesiącach roku, w porównaniu z prognozą o 11,3%. Stopa bezrobocia wzrosła do 5,1%.

najbardziej rozpowszechnionych wirusów w Chinach, ponieważ ubiegłego roku waży się na ożywienie gospodarcze, które już zaczęło zmiękczać w drugą połowę roku. Nowe przypadki wirusa od połowy lipca zostały powiązane z szybkim rozprzestrzeniającym się wariantem Delta, monitując kolejną rundę ukierunkowanej Blokady, krawężniki podróżne i testy masowe w całym kraju.

Agresywne ruchy rządu do osiągnięcia celu zero Covid-19 infekcji mogą okazać się ekonomicznie kosztowne, ponieważ konsumenci odcięte na wydatki i łańcuchy dostaw są zakłócone. Instytucje finansowe takie jak Nomura Holdings (NYSE: NMR) Inc., Goldman Sachs Group Inc (NYSE: GS). A JPMorgan Chase & Co. (NYSE: JPM) wyciął już prognozy wzrostu na trzeci kwartał i cały rok.

“Dane lipca sugerują, że gospodarka bardzo szybko przegrywa parę” – powiedział Raymond Yeung, główny ekonomista do Grex China w Australii i Grupa Bankowości Nowej Zelandii ”

w dwuletniej średniej podstawy, który pasuje do zniekształceń statystycznych z ubiegłorocznych wyłączeń pandemicznych, dane pokazują znaczne spowolnienie w całej formie:

zużycia, zwłaszcza Usługi, biorą pukanie z ukierunkowanych blokad. Władze rzuciły się do zamykanych miejsc turystycznych, wywołaj wydarzenia kulturalne i anulowanie lotów, aby zawierały wybuchy wirusa od ostatniego miesiąca.

Produkcja fabryczna stanęła w obliczu wielu innych ograniczeń w lipcu, w tym zakłóceń z ciężkiego deszczu i powodzi, ciągłego niedoboru wiórów komputerowych, słabsze popyt i krawężniki środowiskowe.

“Biorąc pod uwagę stale ewoluującą globalną sytuację epidemii, coraz bardziej złożonego środowiska zewnętrznego oraz połączonego wpływu sporadycznych lokalnych ognisk z katastrofami COVID-19 i klęsk żywiołowych na gospodarkę niektórych regionów, ożywienie gospodarcze jest nadal niestabilne i nierównowie, “National Bureau Statistics powiedział w oświadczeniu.

Chin 6-letnia wydajność obligacji 10-letnia spadła jeden punkt podstawy do 2,87% po wcześniejszej istocie o dwóch punktach bazowych wyższych w ciągu dnia. Kontrakty futures Ten sam tenor wzrósł po wydaniu danych ekonomicznych.

Dodanie do nieszczęścia gospodarki są spowolnieniem wzrostu eksportu, rosnące ceny bramek fabrycznych i rynku nieruchomości, które pozostaje stłumione, biorąc pod uwagę ściślejsze ograniczenia na rynku nieruchomości. Lokalne rządy były również powolne do sprzedaży obligacji w tym roku, sugerując umiarkowane wdrożenie wydatków infrastruktury.

Rząd wyznaczył skromny cel wzrostu powyżej 6% na ten rok. Spowolnienie może poprosić ekonomistów, aby obniżyć prognozy wzrostu na rok, który obecnie stoją w medianie o 8,5%, zgodnie z badaniem Bloomberg.

decydentów zasygnalizowali bardziej ukierunkowane wsparcie dla gospodarki, ponieważ patrzą na poduszkę do zdrowia. Na spotkaniu Politburo w zeszłym miesiącu, w którym przeliczono priorytety gospodarcze na drugą połowę roku, najlepiej przywrócili więcej kroków, aby pomóc zmagać się z małymi firmami, zwiększeniem wydatków fiskalnych i zapewniając wystarczającą płynność poprzez politykę pieniężną.

ekonomistów widzą obecnie szansę na więcej cięć w stosunku do wymagań rezerwowych dla banków w nadchodzących miesiącach po redukcji niespodzianki w lipcu. Niektórzy wzywają nawet na Bank Ludowy Chin do obniżenia stóp procentowych, choć bank centralny powiedział w swoim najnowszym raporcie kwartalnym, że stawki były na “rozsądnym poziomie” i przyrzekły, aby uniknąć zalewania gospodarki ze bodźcem.

w poniedziałek Bank centralny zmniejszył płynność tylko włączeniem ponad 600 miliardów juanów (92,7 mld USD) o długości 700 mld juanów w 1-letnich pożyczek, które dojrzewały, przy jednoczesnym utrzymaniu stawki na kredyty niezmienione na 2,95%.

(aktualizacje z komentarzami analityków, więcej Szczegóły Thougout)

© 2021 Bloomberg LP