Od operatorów wycieczkowych do linii lotniczych: \”Reopiing\” zapasy bębnają w wariantach obawy przez Reuters

Od operatorów wycieczkowych do linii lotniczych: \"Reopiing\" zapasy bębnają w wariantach obawy przez Reuters

Od operatorów wycieczkowych do linii lotniczych: \”Reopiing\” zapasy bębnają w wariantach obawy przez Reuters

3/3 © Reuters. Plik Plik: United Airlines samoloty są zaparkowane na swoich bramach na międzynarodowym lotnisku O’Hare przed świętami Święto Dziękczynienia w Chicago, Illinois, US, 20 listopada 2021. Reuters / Brendan McDermid 2/3

przez Akash Sriram

(Reuters) -Chanies korzystają z tegorocznego ponownego otwarcia gospodarczego, w tym AMC Entertainment (NYSE: AMC), United Airlines i Carnival (NYSE: CUK) Corp, byli młotkowane w piątek przez obawy, że ewentualnie odporne na szczepionki wariant Coronavirus może nad ich ożywienie.

Wariant, wykryty w Republice Południowej Afryki, skłoniło kilka krajów, aby dokręcić kontrole graniczne i inwestorów na całym świecie, aby zrzucić akcje za bezpieczniejsze aktywa. [MKTS / Glob Glob]

Akcje turystyczne i rekreacyjne Bore Burturs Selfoff w Stanach Zjednoczonych, z przewoźnikami United, Delta Air i American Airlines (NASDAQ: AAL) tracąc od 8% do 10%, aby otworzyć na najniższych poziomach za kilka miesięcy.

Łańcuchy Hotel Hyatt, Marriott i Hilton spadły między 8% a 11%, podczas gdy operatorzy Cruise Carnival, Royal Caribbean (NYSE: RCL) i Norweski osunął około 10% każdy. Łańcuch teatralny AMC zatonął 6,2%.

niewiele wiadomo, że wariant, ale naukowcy twierdzą, że ma niezwykłe połączenie mutacji, może być w stanie uniknąć odpowiedzi immunologicznej i może być bardziej przekazywany.

“Ożywienie gospodarcze było dość imponujące, a jedyna rzecz, która mogłaby go powalić całkowicie, byłoby bardziej niebezpiecznym wariantem. Czas powie, jak martwi się, że powinno być, ale inwestorzy sprzedają się przed potencjalnymi złymi wiadomościami” – powiedział Ryan Detrick, Starszy strateg rynku w LPL Financial (NASDAQ: LPLA).

Wiadomości wywołały jednak rajd w zeszłorocznym pobytu – w domu Darlings, takich jak Fitness Company Peloton (NASDAQ: PTON), powiększanie komunikacji wideo (NASDAQ: ZM) i Wydawca graficzny Weź dwa (NASDAQ: TTWO).

“Bogowie inwestycyjne dali późno na sprzedaż inwestorzy drugą okazję do zrobienia, ponieważ zapasy, które dobrze zrobili w korytrzymającej blokadzie, takich jak peloton lub zoom, prawdopodobnie zamierzają znów zrobić dobrze” – powiedział Sam Stovall, Główny strateg inwestycyjny w badaniach CFRA.

.