Nowe U.S.-UK BEZPIECZEŃSTWO BEZPIECZEŃSTWO Zagrożenia Chiny Trade by Reuters

Nowe U.S.-UK BEZPIECZEŃSTWO BEZPIECZEŃSTWO Zagrożenia Chiny Trade by Reuters

Nowe U.S.-UK BEZPIECZEŃSTWO BEZPIECZEŃSTWO Zagrożenia Chiny Trade by Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Pociąg załadowany z rudy żelaza podróżuje w kierunku obiektu Rio Tinto Parker Point Ore Cuda jako pusty pociąg pozostawia w Distzyjce w regionie Pilbarra w Zachodniej Australii 20 kwietnia 2011. Reuters / Daniel Munoz // Photo

przez Wayne Cole

Sydney (Reuters (Reuters) – Nowy Pakt Bezpieczeństwa Australii ze Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią, postrzeganą jako ruch zawierający Chiny, może pogorszyć napięte więzi z największym klientem eksportowym, ale nieświadomy apetyt Chin dla zasobów może ograniczyć swoje karne odpowiedzi analitycy.

Pakt bezpieczeństwa z zachodnich mocy, w tym dostęp do technologii podwodnych nuklearnych w USA, zostanie postrzegana przez Pekin, która jest uwikłana w długotrwałym splatie handlowym z Canberrą, jako zagrożenie, powiedział Michael Sullivan, wykładowca stosunków międzynarodowych w Flinders Uniwersytet.

“Chiny będą przeglądać decyzję o rozszerzeniu współpracy obronnej z USA i w Wielkiej Brytanii, w przyszłości, baza strategiczne możliwości strategiczne w Australii jako potwierdzenie, że jesteśmy rozwijającym się zagrożeniem wojskowym na jego interesy, takich jak taśma i inicjatywa pasa, “powiedział Sullivan.

Chiny w ostatnich latach nałożył Hefty Taryfy i ograniczenia na australijskim eksporcie, w tym wina, wołowiny i jęczmienia oraz wręczające import węgla, aby wyrazić niezadowolenie z obcych polityk Canberry, choć z ograniczonym sukcesem do tej pory.

Ryzyko narażone są masywne, ponieważ Australia eksportowała rekordową 173 USD Miliard (127 mld USD) głównie zasobów do Chin w ciągu 12 miesięcy do lipca, rozliczanie ponad 35% całkowitego eksportu Australii. Australia kupiła tylko 87 miliardów dolarów, głównie produkowanych, towarów z Chin w tym samym okresie.

Torrent gotówki błogosławił Australię z biegiem nadwyżek konta bieżącego, przy jednoczesnym zwiększeniu zysków górników i dywidendy. Jest to również istotne witalne pokrowiska z tytułu wpływów podatkowych w czasie, gdy prowadzi ogromne deficyty budżetowe, aby sfinansować wsparcie awaryjne dla obywateli w Koronavirus Lockdowns.

Zdecydowanie największy esport Earner był rudy żelaza, ponieważ popyt Chin dla stali przejechał ceny dla minerału na zawsze w maju. Eksport metalowych rudy Australii w samym lipcu osiągnął 19 miliardów dolarów lub ponad 40% całkowitych zarobków.

Chiny znalazła się częściowo stoły w ostatnich miesiącach, zaciskając na wyjście stalowe i ostrzeżenie o rygorystycznych elementach kontroli na głównych emiterach węgla, kroki, które widziały cena rudy żelaza zanurzają się 45% ze szczytów.

Milal, Chiny mają kilka opcji innych niż kupując australijską rudę żelaza. Własne kopalnie produkować tylko 15% rudy, a jedynym innym dużym międzynarodowym źródłem jest Brazylia, która trafia o ograniczenia pojemności.

“Jeśli Chiny przestały się importować Rudy żelaza, która byłaby katastrofą dla Australii, “powiedział Shane Oliver, główny ekonomista w AMP (OTC: AMLTF) kapitał”, ale zasadniczo oznacza, że ​​Chiny musiałyby również zamknąć wiele własnej gospodarki. “

” Australia była również w stanie znaleźć nowe rynki na eksport, “dodał.” Więc podczas gdy napięcia z Chinami są zagrożeniem, wpływ nie był tak daleko nie był ciężkim Kontrola nad chińskimi turystami i studentami, którzy spędzali czas i pieniądze w kraju.

Pandemia postawiła opłacona na razie poprzez skuteczną zamknięcie międzynarodowych granic Australii, choć lokalna turystyka i sektory edukacyjne naciskają ciężko na reakcję -Obudowanie do końca tego roku.

($ 1 = 1,3624 dolarów australijski)