Nowa Zelandia Bezrobotna Krople do 4%, Zakłady Hike Hike Bloomberg

Nowa Zelandia Bezrobotna Krople do 4%, Zakłady Hike Hike Bloomberg

Nowa Zelandia Bezrobotna Krople do 4%, Zakłady Hike Hike Bloomberg

© Bloomberg. Ludzie przekraczają most jako wierza nieba i inne budynki stoją w tle w Auckland, Nowa Zelandia, w środę, 16 września 2020 r. Gospodarka Nowej Zelandii wytrącej na płytsze recesja niż wcześniej oczekiwano, ale Pandemia CoronaVirusa będzie miała dłuższy wpływ w sprawie finansów kraju, zgodnie z prognozami rządowymi. Fotograf: Brendon O’Hagan / Bloomberg

(Bloomberg) – Stopa bezrobocia Nowej Zelandii spadła więcej niż prognoza w drugim kwartale, ponieważ odzyskanie gospodarki zwiększają zatrudnienie i zaczęło stać inflację wynagrodzenia. Dolar Kiwi wzrósł jako handlowcy zwiększone zakłady na wyższe stopy procentowe.

Stawka bezrobotna spadła do 4% od zmienionego 4,6% w pierwszym kwartale, statystyki Nowa Zelandia powiedziała w środę w Wellington. Ekonomiści oczekiwali 4,4%. Zatrudnienie wzrosło 1% od poprzednich trzech miesięcy. Sektor prywatny, zwykłe wynagrodzenia zwiększone najwięcej w ciągu 13 lat.

. Raport rynku pracy jest najnowszym znakiem, że gospodarka może być przegrzana, a bank rezerwowy mógł zacząć podnieść stopy procentowe, gdy tylko w tym miesiącu utrzymywa pokrywę na presję cen. Roczna inflacja wzrosła do 3,3% w drugim kwartale, naruszając 1-3% zakresu docelowego Banku Centralnego.

Dolar Kiwi wspiął się po raporcie. Kupił 70,43 amerykańskie centów o 10:54 A.m. W Wellington od 70,24 centów natychmiast przed wydaniem.

inwestorów podnoszących zakłady na wzrasta stawki, z podwyżką ćwierćnopierniej teraz w pełni wyceniany w następnej recenzji RBNZ 18 sierpnia i co najmniej jeden oczekiwano do końca roku.

RBNZ, który jest wymagany do wspierania maksymalnego zatrudnienia, a także stabilnej inflacji, zaczął zmniejszyć bodziec pieniężny w zeszłym miesiącu, przestając łagodzić ilościowe, mówiąc warunki ekonomiczne od końca 2020 r., Było konsekwentnie silniejsze niż przewidywano.

. Wczoraj, gubernator Adrian Orr powiedział wydatki gospodarcze odzyskane do powyższych poziomów przednidów, a komisja polityki pieniężnej “musi myśleć, kiedy i jak zwrócimy stopy procentowe do bardziej normalnych poziomów”.

Normalizacja polityki

Nowa Zelandia znajduje się w awangardzie rozwiniętych banków centralnych, które zaczynają normalizować politykę i jest ustawiony, aby stać się jednym z pierwszych, aby zwiększyć stawki w następstwie pandemii. Korea Południowa również zasygnalizowała Podnieś koszty pożyczania w tym roku. Nadal, rezerwa federalna w zeszłym tygodniu wskazana jest jakiś sposób, aby przejść, zanim zacznie skalować kupowanie bondów, podczas gdy Australia wczoraj powiedział, że nie spodziewa się podniesienia stawek przed 2024.

Nowa Zelandia Biznes zaufanie Odbity pod koniec 2020 r. Po ożywieniu gospodarkowym w kształcie litery V zwiększył sukces narodu w wyeliminowaniu wspólnotowej transmisji wirusa. Stawka bezrobotna nigdy nie trafiła Wysoki obawiali się, gdy pierwsze uderzenie pandemicznego.

Zatrudnienie Nowej Zelandii wzrosła przez trzecią kwartał prosty po zatrzasku w połowie 2020 roku, a także zyskał 1,7% od roku wcześniej. Ekonomiści mieli prognozę 1,2% rocznego wzrostu. Wskaźnik uczestnictwa wzrósł do 70,5% od 70,4% w ciągu trzech miesięcy do marca. Ekonomiści przewidywali 70,5%.

Statystyki Nowa Zelandia stwierdził, że tempo rezygnacji, która jest szerszym wskaźnikiem, który obejmuje zatrudnionych osób poszukujących dodatkowych godzin, spadł do 10,5% od 12,1% w pierwszym kwartale.

zwykłych wynagrodzeń dla pracowników pozarządowych wzrosły o 0,9% w kwartale, najbardziej od 2008 r., Agencja statystyczna powiedziała. Od roku wcześniej wzrost płac podniósł do 2,2% z 1,6% w ciągu 12 miesięcy do marca.

(aktualizacja szczegółów w całym)

© 2021 Bloomberg L.P.