Novavax uzupełnia proces dla WHO w wyjątkowych aprobatach szczepionki COVID-19 przez Reuter

Novavax uzupełnia proces dla WHO w wyjątkowych aprobatach szczepionki COVID-19 przez Reuter

Novavax uzupełnia proces dla WHO w wyjątkowych aprobatach szczepionki COVID-19 przez Reuter

© Reuters. Plik Foto: Kobieta trzyma małą butelkę oznaczoną naklejką “Coronavirus Covid-19 Vaccine” i strzykawki medycznej przed wyświetlonym logo Novavax na tej ilustracji, 30 października 2020. Reuterika / Dado Ruvic / File Photo

przez Mrinalika Roy i Carl O’Donnell

(Reuters) -Vaccine Developer Novavax (NASDAQ: NVAX) Inc powiedział w czwartek zakończyło proces składania wniosków o wpisującym listy kandydowania szczepionki COVID-19 ze Światową Organizacją Zdrowia.

Spółka złożona do Agencji Zdrowia Wszystkie moduły wymagane do oceny NVX-COV2373, jego szczepionki COVID-19 na bazie białka, dni po otrzymaniu pierwszego zezwolenia na emisyjne z autoryzacji w Indonezji.

“Pierwsze zezwolenie szczepionki CoVID-19 … wypełnia istotną potrzebę Indonezji, która jest czwartym najbardziej zaludnionym narodem na Ziemi i nadal pracuje nadając wystarczającą Szczepionka dla swojej populacji “Gener Executive Stanley Erck powiedział podczas wezwania inwestora.

Spółka spodziewa się również regulatorów w krajach, w tym Indiach i Filipiny, aby zdecydować o jego szczepionce w ciągu kilku tygodni.

Zielone światło od tego, kto ustawiłby etap Novavax, aby rozpocząć wysyłki Doses do programu COVAX, który dostarcza strzały do ​​krajów o niskich dochodach.

Novavax jest przygotowany do dostarczania jego szczepionki na całym świecie, Erck powiedział w oświadczeniu. Partner Novavax, Instytut Serum w Indiach, już wyprodukował “dziesiątki milionów “dawek, które są gotowe do wysyłki, Erck dodał podczas połączenia.

Spółka powiedziała, że ​​pozostaje na dobrej drodze do akceptacji USA do końca roku.

również oczekuje, że zapewnienie dawek wzmacniaczom kraje o niskich dochodach na całym świecie i być przygotowanym do przedstawienia zezwolenia regulacyjnego jego strzałów dla dzieci W pierwszym kwartale 2021 r. Nrck powiedział.

“Oczekujemy, że potrzeba wzmacniaczy będzie kontynuowana w nadchodzących latach” – powiedział. “W nadchodzących miesiącach będziemy mogli wspierać dostawy dodatkowych rynków potrzebujących boosterów”.

Deweloper Vaccine oparty na Maryland zgłosił większą stratę netto w wysokości 322,4 mln USD, lub 4,31 USD za akcję, w trzecim kwartale, w porównaniu z 197,3 mln USD rok wcześniej.

przychodów wzrosły do ​​178,8 mln USD, głównie ze względu na zwiększone działania rozwojowe odnoszące się do jego szczepionki Covid, w tym usługi wykonywane w ramach Umowy rządowej USA i tantiemistych z paktów licencyjnych.

.