Nordea widzi EUR / USD spadochron do 1,08 do końca przyszłego roku przez Investing.com

Nordea widzi EUR / USD spadochron do 1,08 do końca przyszłego roku przez Investing.com

Nordea widzi EUR / USD spadochron do 1,08 do końca przyszłego roku przez Investing.com

2/2 Nordea Prognozy 2/2

przez Samuela Indyk

Investing.com – Analitycy w Nordea Bank oczekują bardziej agresywnego cyklu napięcia Fed w ciągu najbliższych dwóch lat niż obecnie jest obecnie wyceniany, a zatem mówią, że USD prawdopodobnie przewyższy swój rówieśnicy.

W badaniach, analitycy Andreas Steno Larsen i Jan Von Gerich, powiedzieli, że oczekują sześciu podwyżek stóp procentowych z Rezerwy Federalnej do 2023 r., Trzy wędrówki w przyszłym roku i trzech w 2023.

Rozumowanie

“Nadal znajdziemy że Fed jest zbyt pewny narracji przejściowej, nawet jeśli przeprowadzili się konsekwentnie w kierunku naszych poglądów od początku tego roku “, powiedział jednak Larsen i von Gerich.

Powiedział jednak, że prognoza trzech podwyższonych podgórzych W przyszłym roku (czerwiec, wrzesień i grudnia) byłby pod presją, jeśli Fed decyduje się nie zwiększyć zwężającego tempa W Q1. Larsen i von Gerich uważają, że wzrost miesięcznego tempa zwężającego się 20 miliardów dolarów miesięcznie, a nie obecny planowany 15 mld USD miesięcznie, jest “na kartach” w pierwszym kwartale.

w bieżącym prędkościach, zwężającym się zakupami aktywów zakończy się w połowie czerwca.

Nordea spodziewa się, że inflacja bazowa wzrośnie do ponad 5% do końca roku, z inflacją nagłówków przekraczającą 6%. Analitycy uważają, że Fed rozpocznie się zwiększenie dowodów szerszej ceny odbiór, który wspiera swój widok na szybsze stożka i trzy podwyżki w przyszłym roku.

EBC do wędrówki?

Larsen i von Gerich nie oczekuj wzrostu stóp EBC w stole w przyszłym roku, z bankiem centralnym przytomanem, który wysoki Inflacja w strefie euro jest przejściowa i spadnie poniżej celu w przyszłym roku.

Dwóch analityków “w dużej mierze zgadzają się” z tej oceny, ale zobaczą inflację Montaż ciśnienia stopniowo w strefie euro jako kontynuacje odzyskiwania rynku pracy.

Dlatego Nordea dodał teraz jedną 25 punktów podstawowych do ich prognozy linii bazowej na koniec 2023.

USD do outshine rówieśnicy

z Fed w bardziej agresywnym cyklu dokręcania, Larsen i Von Gerich trzymaj się ich długotrwałego widoku że względna polityka rozbieżności powinna prowadzić do silniejszego USD w porównaniu z EUR.

Nordea teraz widzi teraz EUR / USD do 1,08 do końca przyszłego roku, z przyszłorocznym wyborami francuskimi i sadzonymi stosunkami między UE a Wielką Brytanią potencjalnie odgrywając część w słabości EUR.

Należy jednak zauważyć, że plotki, że Wielka Brytania mogą zdecydować się na wywołanie art. 16 i doprowadzić do renegotiacji brexit handlowej, jako “jasne ryzyko” dla GBP.

Dlatego też, pomimo Banku Anglii na bardziej Jastryczna ścieżka niż EBC, Nordea widzi EUR / GBP Zwiększenie do 0,88 roku do połowy przyszłego roku i GBP / USD spadające już na 1,2700.

W odniesieniu do rentowności obligacji rządowej Nordea uniosła prognozę dla US 10-letnim wydajności, a obecnie spodziewa się, że trafi o 2,5% do końca przyszłego roku (poprzednio 2,30%).

Nordea uniósł również prognozę dla niemieckiego 10-letniej wydajności do 0,25% na koniec przyszłego roku od 0,10% wcześniej.

.