Nordea Cels 1.12 w EUR / USD do połowy 2022 przez Investing.com

Nordea Cels 1.12 w EUR / USD do połowy 2022 przez Investing.com

Nordea Cels 1.12 w EUR / USD do połowy 2022 przez Investing.com

© Reuters.

przez Samuela Indyk

Investing.com – Analitycy w Nordea powiedzieli, że oczekują silniejszego USD w nadchodzącym roku, ponieważ rezerwa federalna zaczyna dokręcanie polityki pieniężnej.

“Względne perspektywy między Fed a EBC prawdopodobnie poszerzają polityki w nadchodzącym roku, pozostawiając wrażliwy wobec EUR w porównaniu z USD”, powiedział Analitycy Nordea Andreas Steno Larsen i Jan Von Gerich. “Oczekujemy, że Fed dostarczenia Cztery wędrówki przed końcem 2023 r., Podczas gdy EBC jest zawieszony. ”

Banki centralne

Nie ma wątpliwości, że Fed chce zmniejszyć bodźców, począwszy od zwężających się zakupów aktywów, które większość oczekuje się rozpoczęcia przed końcem roku.

Najnowsze minuty z lipca spotkania pokazały większość oczekuje, że proces spowolnienia zakupów aktywów rozpocznie się przed końcem roku.

Nordea spodziewa się tego Być silnym scenariuszem USD, podobnie jak w 2013/14, gdy Fed stożkowy qe3.

“Celujemy na poziomy około 1,10 w EUR / USD na horyzoncie prognozy [END-2023] i spodziewamy się, że większość ruchu wydarzyła się wcześniej, a nie później” Larsen i Von Gerich powiedział.

na temat stawki Hike Timing, Nordea oczekuje, że pierwsza podwyżka stóp procentowych z Fed 2022 r., Po której następuje kolejne trzy podwyżki w 2023.

w sprawie Europejskiego Banku Centralnego, Nordea mówi, że grudzień wygląda na poniższy czas na podjęcie decyzji, gdy pandemiczny program zakupu awaryjnego (Pepp) powinien skończyć, spodziewa się, że EBC zaczęła stożkować zakupy aktywów dopiero w pierwszej połowie 2022.

Larsen i von Gerich nie widzą żadnych podwyżek stóp procentowych z EBC przez koniec 2023.

poza Fed, Nordea zauważa, że Bank of England jest prawdopodobnie najbardziej jastrzębski bank centralny G10, oprócz Nordzy Bank.

Spodziewają się, że Boe wędrują wskaźnik banku w pierwszej połowie przyszłego roku, a następnie tylko jedną wycieczkę nad horyzontem prognozowania.

“Jest to przyzwoicie duża historia dla GBP wciąż, dlatego zwiększamy zasięg na siłę GBP wobec EUR trochę przez prognozy horyzonty,” Larsen i von Gerich napisali.

Nordea mówi, że waluty związane z towarami A te, które są powiązane z Chinami – takimi jak CAD, AUD i NZD – mogą walczyć o wykonanie tej jesieni, ponieważ Chiny są “widocznie spowolnione” z powodu odnowionych ograniczeń delty.

FX Prognozy

z oczekiwaniami dla silniejszego Outlook USD, Nordea widzi EUR / USD spada do 1,12 roku do końca następnego roku przed spadkiem do 1.11 do końca 2022 i 1.10 do końca 2023.

GBP / USD jest widoczny na poziomie 1,33 r. W połowie przyszłego roku, podczas gdy Oczekuje się, że EUR / GBP spadnie do 0,84, Przed upadkiem do 0,83 do końca 2022.