Niż się ropa naftowa; Omicron Lęce wynikają w negatywnym tygodniu przez Investing.com

Niż się ropa naftowa; Omicron Lęce wynikają w negatywnym tygodniu przez Investing.com

Niż się ropa naftowa; Omicron Lęce wynikają w negatywnym tygodniu przez Investing.com

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – ceny ropy w piątek, ponieważ obawy nad wpływem wariantu OMICRON wirusa COVID-19 na globalnym zapotrzebowaniu na globalny popyt hodował ich głowę, umieszczając rynek na torze na cotygodniową stratę.

o 9:25 AM ET (1425 GMT), Surowe futures Is. Terminy o 1,4% niższe w wysokości 71,36 USD baryłkę, gotowych, aby zakończyć tydzień w dół 0,6%. Umowa Brent spadła o 1,5% do 73,91 USD, kierując się na straty o 1,8% w tym tygodniu.

Is. Benzynowe futures RBOB RBOB spadły o 2%, przy 2,1333 USD A Galon.

Wczesne obawy dotyczące prędkości transmisji nowego wariantu rozcieńczono po wczesnych badaniach wskazywały, że wersja OMICRON wydawała się mniej niebezpieczna.

Jednak liczba przypadków podwaja się w krajach takich jak U.K. i Republika Południowej Afryce, podnosząc kilka krajów, aby ogłosić ograniczenia dotyczące mobilności, w tym największego na świecie eksportera surowego, Chin.

Dodatkowo, Prezydent USA Joe Biden ostrzegł o “zimie ciężkiej choroby i śmierci” dla tych, którzy nie zostały zaszczepione, podczas gdy grupa siedmiu krajów zwana Omicron największy zagrożenie dla zdrowia publicznego, sugerując toksyczność wariantu nie powinny być niedoceniane.

To zaowocowało olejem trwałym innym tygodniem handlowym Choppy, jako “ciągłe odzyskiwanie Ex-Chiny i zagrożenie OPEC + porusza się nagle, jest skompensowany przez łagodne chrupnięcie energii w Chinach i obawach wzrostu Omicron”, powiedział Jeffrey Halley, analityk w Marketpulse.

“, który ma rynki oleju, które szukają bardziej ustalonej ceny równowagi, dopóki narracja przekonująco zmienia się w taki czy inny sposób.”

Organizacja krajów eksportujących ropy naftowej, Rosji i sojuszników, znanych jako OPEC +, powiedział na ich ostatnim spotkaniu na początku grudnia, że ​​mogą spotkać się przed ich zaplanowanym 4 stycznia 4 stycznia, jeśli Omicron uderza poważnie zapotrzebowanie na olej.

Mimo że straty tej sesji Goldman Sachs powiedział ceny w wysokości 100 USD za pomocą lufy nie można wykluczyć w 2023 r., Jeśli wzrasta podaż, jest zbyt wolna, aby nadążyć za zapotrzebowaniem na rejestr.

Baza Banku Prognoza Banku jest dla Brent, aby pozostać około 85 $ w przyszłym roku i 2023, ale mogliby złamać Mark 100 $, jeśli nieoczekiwana niedozwolona niedociągnięcie zmusza ceny na spike wystarczająco wysoko, aby zniszczyć popyt.

“Nie ma wystarczającej ilości podaży w obliczu silnego popytu,” Analityk Goldman Damien Courvalin powiedział piątek. “Ceny ropy muszą być wyższe, aby przezwyciężyć wyższy koszt kapitału do projektów finansowych.”

Handlowcy będą spojrzeć na wydanie liczby platformy olejowej Baker Hughes i danych pozycjonowania CFTC później w sesji, aby zaokrąglić tydzień.

.