Niemiecki spadek detaliczny podkreśla drogowskazy do odzyskiwania przez Reuters

Niemiecki spadek detaliczny podkreśla drogowskazy do odzyskiwania przez Reuters

Niemiecki spadek detaliczny podkreśla drogowskazy do odzyskiwania przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Ludzie z torby na zakupy spacery w pobliżu centrum handlowego, wśród chorób koronavirus (Covid-19) Pandemic, w Berlinie, Niemcy 21 grudnia 2021. Reuters / Angret Hilse / Plik Photo

przez Zuzanna Szymańska

Berlin (Reuters) -A Duży spadek w niemieckim sprzedaży detalicznej jako COVID-19 krawężniki trzymali ludzi z sklepów nad zwykle ruchliwym okresem Bożego Narodzenia podkreślono jego flagującego ożywienia gospodarczego, ale podpisuje się, że zadania i produkcja pobierają zasugerowały jaśniejszy początek 2022.

danych na Wtorek pokazała sprzedaż detaliczna spadła 5,5% w grudniu w warunkach realnych, znacznie bardziej stromy spadek niż prognozę 1,4% przez ankietę ekonomistów.

Sprzedaż tekstyliów, odzieży, butów i wyrobów skórzanych została trafiona szczególnie trudnym wymogiem, że klienci w sklepach nieistotnych wykazują dowód szczepienia lub odzyskiwania lub odzyskiwania, część środków nałożonych do zatrzymania fali omicron wirus.

“Zwykły koniec fajerwerków na koniec roku wyraźnie popełnił tym razem” – powiedział Alexander Krueger, ekonomista w Hauck Aufhaeuser Lampe Privatbank. “Nowe ograniczenia są wielką częścią tego. Wiele osób prawdopodobnie wycinają się na wydatki, ponieważ boją się wysokich kosztów energii”.

badań w Niemczech rynku pracy i sektora produkcyjnego uderzyły bardziej pozytywną notatkę, sugerując, że producenci zaczynali zwiększyć produkcję, ponieważ niedobory zasilające usprawiedliwienie.

CHOVID Problemy z łańcuchem dostaw, które wpłynęły na duży przemysł samochodowy Niemcy przyczyniły się do ostatniego kwartału skurczu 0,7% w największej gospodarce Europy w porównaniu z Q3 i utrzymywał wzrost do 2,8% we wszystkich 2021.

Gospodarka niemiecka słaba Strefa euro, a zwłaszcza jej druga największa gospodarka, Francja, która wzrosła o 7% w ubiegłym roku, najbardziej od 1969 r., Dane w piątek i poniedziałek.

Francja w dużej mierze podniesiony ograniczenia związane z pandemią w kierunku połowy roku. Zgłoszono 3 489 infekcji na 100 000 osób w ciągu ostatnich siedmiu dni w porównaniu z 1 285 w Niemczech.

obaw o rosnących cenach, zwłaszcza dla energii, wśród inflacyjnych Niemców prawdopodobnie trafią detaliści w dalszym ciągu 2022 r., Stowarzyszenie branżowe HDE powiedział, ostrzegając, że prawie 16 000 sklepów może zniknąć w tym roku.

Mówiły, że zakupy online prawdopodobnie poprowadzi wzrost w sektorze w tym roku, rozszerzając 13,5% w porównaniu z 1,2% dla sklepów fizycznych i wezwał do podnoszenia baru na nieistotne zakupy przez nienawidzonych ludzi, aby pomóc mniejszym sprzedawcom.

“Ta miara, która jest bezużyteczna w walce z pandemią, musi w końcu zostać upuszczona w całym kraju” – powiedział dyrektor HDE Stefan Genth w oświadczeniu.

Około jednej czwartej populacji niemieckiej nie jest zaszczepione przeciwko Covid-19.

Sprzedaż Stabilna w roku

Sprzedaż detaliczna jest wskaźnikiem lotnym i często z zastrzeżeniem zmian.

Urząd Statystyki Federalnej wspomniane dane dotyczące sprzedaży dostosowanych do cen pozostały stabilne w ciągu roku, w porównaniu ze średnią prognozą sondażu Reutera w celu zwiększenia o 1,1% w porównaniu z 2020 grudnia 20120 r.

“Grudniowy spadek jest prawdopodobnie związany z faktem wielu detalicznych Oddosły rozpoczęły się prosić o dowód szczepienia lub odzyskiwania lub odzyskiwania, a wpływ korekty sezonowej z powodu Bożego Narodzenia “, powiedział w oświadczeniu.

W porównaniu z 2020 lutego, miesiąc przed kryzysem Coronavirus Hit Niemcy, sprzedaż detaliczna w grudniu 2021 r. Wyniosła 0,7%.

Ostatnie badania sugerowało Morale poprawia się wśród niemieckich przedsiębiorstw jako łatwością gardła w motleniach.

.