Niemiecki przemysł \”Nie z lasu\” pomimo wzrostu produkcji przez Reuters

Niemiecki przemysł \"Nie z lasu\" pomimo wzrostu produkcji przez Reuters

Niemiecki przemysł \”Nie z lasu\” pomimo wzrostu produkcji przez Reuters

© Reuters. Plik Zdjęcie: Pracownik nosi maskę ochronną na linii montażowej Volkswagena po ponownym uruchomieniu największej fabryki samochodów w Europie po Coronavirus Shutdown w Wolfsburg, Niemczech, 27 kwietnia 2020, ponieważ rozprzestrzenia się choroby CoronaVirus (Covid-19) trwa.

Berlin (Reuters) -German przemysłowy produkcja wzrosła więcej niż oczekiwano w październiku w rzadkim znaku siły w produkcji, ale analitycy ostrzegali, że wąskie gardła dostaw do surowców i towarów pośrednich będzie nadal utrudniać produkcję w największej gospodarce Europy.

Federalne biuro statystyczne wspomniane produkcja przemysłowa wzrosła o 2,8% w miesiącu po zmienionym spadku 0,5% we wrześniu. Ankiety Reuters wskazywało na wzrost o 0,8% w październiku.

, ale ogólna wydajność była jeszcze 6,5% niższa w porównaniu do 2020 r., Miesiąc przed wejściem w życie ograniczenia pandemii.

“Pomimo dobrej produkcji Dane w październiku, niemiecki przemysł nie jest jeszcze poza lasem “- powiedział Commerzbank (De: CBKG) Główny ekonomista Joerg Kraemer.

Dalsze zmętnienie perspektywy wzrostu dla producentów, niemieckie zamówienia przemysłowe odnotowały znacznie większe niż oczekiwano kropli HTTPS: //www.reuters.com/Business/weaker-Foreign-demand-sinks-german-Industrial-orders-October-2021-12-06 W październiku dane pokazywały w poniedziałek.

Kraemer wskazał, że prawie trzy czwarte Firmy nadal narzekają na niedobory materiałowe utrudniające produkcję, dodając, że przedłużone zamknięcia fabryki i portu w Chinach z powodu infekcji CoronaVirus może oznaczać, że problem będzie kontynuowany.

Przemysł samochodowy zwiększył produkcję o 12,6% w październiku, zgodnie z Urzędem Statystyki, który Kraemer powiedział, że pomógł zwiększyć ogólną produkcję.

Przemysł samochodowy siedzi na wybrzuszowaniu książek zamówień i nie był w stanie przetwarzać zamówienia ze względu na ostre wąskie gardła.

“Pomimo wczorajszego spadku w nowych zamówieniach, zamówienia są z pewnością tam, aby zdecydowanie rozszerzyć produkcję przez dłuższy czas”, powiedział Jens-Oliver Niklasch.

.